Магии

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 05, 2006 3:33 pm

Ми, нямаше. Не можах да намеря огнена стрела или нещо подобно, което да не насмита цяла стая.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср юли 05, 2006 7:06 pm

Има си достатъчно добър еквивалент - Леден заряд. Това го забрави.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юли 05, 2006 7:46 pm

Винаги можеш да използваш и Огнен дъх, а е и далеч по ефектно ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 06, 2006 9:59 am

Kid написа:Има си достатъчно добър еквивалент - Леден заряд. Това го забрави.
Аха, стига да не бе от водната школа :roll:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 06, 2006 4:12 pm

Хам, това е от огнената школа:
Vilorp написа:Винаги можеш да използваш и Огнен дъх, а е и далеч по ефектно ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 06, 2006 4:14 pm

аха, ама все може да не искаш да го правиш, примерно. Може просто да искаш да пернеш някой със заряд от огън, като само му напомниш че си там или може да искаш да си запалиш огън като хората, не с оная мижава искра :) :P

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 06, 2006 4:21 pm

Това което си дал ти като "перване" глта половината живот на герой ниско ниво. За "перване" можеш да ползваш магическата стрела, ефтина и ефективна. А огнения дъх ти е идеали за запалване на огън "както трябва". А искрата има за цел за запали сухите дръвца които си донесъл, а не дървената крепостна стена на селото. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 06, 2006 4:35 pm

Е, ами ако искаш да пернеш баш тая стена? Да я подпалиш едно хубаво, без да ти се налага да се приближаваш много-много?

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет юли 06, 2006 7:36 pm

Ако можеше да правя 0 ниво магия, супер магическа стрела, със щетите на чука на бога, да удря всички врагове около мен в радиус от 100 метра за 4 мана и нанесената щета да ми се прибавя към кръвта, ако може и перманентно...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 26, 2006 5:58 pm

Лекичко :offtopic:

Къде мога да намеря що за хора/същества са духовниците/псиониците? Това обсъждани СУ-та ли са, шот' не мога да ги намеря?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 26, 2006 7:06 pm

Няма подобни СУ в Аксиом16 и Магландиум. За духовници (последователи на богове) сме споменали, но те са по-скоро идеологически образи, а не нови СУ. Има разработки по въпроса, но те са изцяло различна система, която е надграждане над А16 и така и не е довършена.
Псионици пък, въобще не сме обсъждали.
Колкото до различните ефекти магии в школите, идеологията на всяка магическа школа е различна, не е нужно във всяка една да има идентични заклинания. Тогава би било безсмислено разделянето на заклинанията в школи. В Огнената школа се набляга на брутални, стихийни магии, които помитат тлпите, докато водната предлага съвсем различен стил на игра. Именно това е и целта им. Сам обихте загубили, ако набутате всичи "полезни" заклинания в една школа.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 04, 2006 4:47 pm

Понякога се налага да погледнем назад в миналото, за да открием какво ни готви бъдещето, именно поради това магиконските Магове разработили разработили Ярюк - гъста кремава течност в която магат да се видят картини от миналото и настоящето*. За жалост течноста е изключително скъпа, 1 доза (10 мл.) върви по 2-10 сребърника. Също така веднъж използвана (незевисимо от резултата) доза ярюк НЕ може да се използва повторно. Още един недостатък ограничаващ ползването й е "благосклоноста на боговете" - явление при което поне две от луните трябва да са във фаза на пълнолуние или близка до нея. А да, да не забравяме и слабото й разпространение - само в специализирани и добре заредени магически магазини.

Разкриване - 3-то 4-то ниво ако е от някоя школа (но няма идея коя)
Разход: 15 мана + 15 подържка на кратината за рунд (10 секунди)
Усложнение: спрямо фазите на луните от 7 до 20**
Ефект: Разкрива картини от миналото, като колкото е по-голям успеха на заклинанието толкова по ясни са картините в ярюка.

ПРимер: Герой с МА7 се опитва да гадее по ярюк кой е убиеца на префекта Тилонйи, луните са в сравнително благоприятно съотношение - 8 усложнение
7+16 конц+3зара<>16+(3*2)+8 или при среден зар 3л5 това прави 33<>30 - успех 3 - което разкрива случката на местопрестъплението и че убиеца е дребен тип, с доста ловки движения и със зелено наметало.
- при успех под 3: дребен тип с наметало
- при успех над 3: рус елф с белег на брадичката
- при успех над 7: всичко до тук плюс това че от джоба му се подава квитанция за наета стая в едикоясистраноприемница (да речем)

*кой уби Царя, къде скриха златото джуджетата преди да офейкат от пещерата или пък де е в момента информатора който ме пратив тия катакомби пални с немъртви...
** На всеки 15 дни горе долу една от луните е в пълнолуние, тъй че усложнението се определя според нуждите на разказвача ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон сеп 04, 2006 5:21 pm

Интересна идея наистина,но не трябва ли да е в темата "пазар на магически предмети"(все пак е крем това нещо)?
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 04, 2006 8:38 pm

Ярюката служи само, като проводник на магията (намалява усложнението два пъти) и та като магическа течност може да отиде на пазара, но в случая тук се опитвам да пласирам самата магия за гледане назад във веремпространството. И въпроса ми е как ви се струва като механика (не че съм дало много от механиката де ;)) и кое ниво ще е по-подходящо да се запише, евентуално да кажете и школа*.

*винаги мога да я набутам в древни или общи, но ако се впише в някоя ще е по-добре.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пон сеп 04, 2006 8:44 pm

Яркюка ~ Кюрая ако не се бъркам. И знам откъде е идеята. Иначе е много яко, и мен винаги много ме е кефило. Но за играчо може да е твърде скъпо :)

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон сеп 04, 2006 8:56 pm

Ясно,разбрах.А иначе магията може да се сложи към нова школа-новооткрити.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 05, 2006 9:22 am

Haron the son of Erb написа:Яркюка ~ Кюрая ако не се бъркам. И знам откъде е идеята. Иначе е много яко, и мен винаги много ме е кефило. Но за играчо може да е твърде скъпо :)
Може да е скъпо понякога, но еко ти помогне да откриеш имането на джуджетата предполагам си струва разхода ;)
Да я направим тогава 2-ро ниво Древни магии (неможе да се специализира в тази школа)?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт сеп 05, 2006 10:02 am

A 2 или 10 сребърника? Разликата е цяло състояние :). Но имай предвид, че дори и пропадналият пияница и последен бедняк Траксъс може да си я позволи :!:

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт сеп 05, 2006 10:35 am

2 или 10 в зависимост от това колко се спазариш бре. И разни други фактори(като напримерно колко иска да ти вземе разказвача)
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт сеп 05, 2006 11:25 am

Не се усетих... винаги ми е било по-лесно да модифицирам дадена стандартна средна цена за предмета.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пон окт 16, 2006 12:14 pm

Опит за една "по-социална" магия:

Пламък в Очите
Школа: Огън
Ниво: 1
Мана: (очаквайте скоро :lol: !)
Валидни цели: Магьосника
Разстояние/Обхват: Магьосника
Героят придобива нещо, което поетите в Магландия наричат "Странен пламък в очите" (понякога заменят "странността" с друго определение), което си е... наистина пламък! По този начин героят изглежда още по-борбен и чаровен, като в следствие добавя МУ/3 + 1 към заплахата и МУ/10 към обаянието на магьсника.

Имам още няколко подобни магии, но трябва да ги разпределя както трябва между школите. А да питам - тъй като не ми се вижда удачно героят да си мъмри нещо за да стане изведнъж по-обаятелен и заплашителен, например, то удачно ли е подобни магии да не изискват изричане, за сметка на повече мана, примерно?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 16, 2006 3:29 pm

Shamajotsi написа:Опит за една "по-социална" магия:

Имам още няколко подобни магии, но трябва да ги разпределя както трябва между школите. А да питам - тъй като не ми се вижда удачно героят да си мъмри нещо за да стане изведнъж по-обаятелен и заплашителен, например, то удачно ли е подобни магии да не изискват изричане, за сметка на повече мана, примерно?
Идеята мен поне ме кефи, вероятно и Зоро би я харесал8), но ТД за използването й са по принцип задължителни:). Може обаче да приемем, че се изрича наум в комбинация със социално приемливи жестове:). Ако обаче персонажът иска да замаскира жестовете, за да не се разбере, че изрича магия, трябва да постигне и комбиниран успех от актьорско майсторство и етикеция:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
icon
Калфа
Мнения: 34
Регистриран на: пон май 26, 2003 1:11 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от icon » пон окт 16, 2006 5:03 pm

Честно казано тази представа за магьосниците, които за да направят заклинание трябва да ръкомахат и бърборят винаги ми се е виждала прекалено "театрална" и доста смехотворна.

Човек за да се концентрира не става от самосебе си - поспираш малко, кършиш рамене, напъваш се да се съсредоточиш. Това също си изисква ТД макар и да няма "зрелищно" външно проявление.
"Защото новите игри са по-тъпи от старите, а старите са по-грозни от новите"
Изображение

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон окт 16, 2006 5:28 pm

Защото не си виждал магическият жест "показване на среден пръст":). Ако се чудиш:), води се съставна част от магия за вбесяване на опонента:)! Понякога е достатъчен и сам по себе си, ама това са подробности:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон окт 16, 2006 7:02 pm

Ако с подобна магия се цели да се избяга от познание "Заплаха" просто няма смисъл от такова. Да не говорим, че в даден момент показателя заплаха може да стане от порядъка на 20 и то без особени усилия и вложен ресурс, което обезмисля мускулестия му колега.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон окт 16, 2006 9:08 pm

Ами примерно за 10 мана и 4 или 5 ТД (колкото бяха обикновените магии) може да качи заплахата до МУ/10+1 и МУ/10 обаянието. Така тоз номер става хем декоративен, хем не съвсем безполезен.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон окт 16, 2006 9:32 pm

Честно казано тази представа за магьосниците, които за да направят заклинание трябва да ръкомахат и бърборят винаги ми се е виждала прекалено "театрална" и доста смехотворна.
Странно това е автентичната представа за магьосниците по почти цялата добра стара земя.

Потребителски аватар
Yago
Чирак
Мнения: 31
Регистриран на: вт дек 25, 2001 7:54 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Yago » пон окт 16, 2006 9:40 pm

Да, обаче ние сме пост-модерни хора и сме твърде глупави за да се вживеем в ролята на някакъв бунак незапознат със съвременната култура. Нали виждам с какви глупави очи ме гледат момиченцата, че и някои от по-новите за РИ момченца ако тръгна да правя неразумни(тактически), но напълно логични и смислени от гледна точка на вярванията в игровия свят неща. Да не говорим пък за невъзможността на повечето играчи да осмислят живота в един измислен свят където боговете, духовете и магията са реални, а неспазената клетва наистина води до окапване на ушите.
Или влагането на модерен морал когато на сцената излязат роби, полигамия, религия, монархия, побой или каквото се случи.
Това поне го няма в Аксиом който е достатъчно класически и прост за да не се занимава с подобни сложни проблеми.
I've had it with these motherfucking vampires in this motherfucking darkness.
Turn frustration to victory!
Meh, it could be worse you know. They could have magic trains.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон окт 16, 2006 10:21 pm

Ма хич не ми пука за съвременната култура. Ако играя в някакъв сетинг, основан на определена историческа епоха, аз го правя за да се вживея в тамошната култура, морал, бит, обичаи и каквото дойде. А не за да играя римейк на "Един американец в двора на крал Артур" с вратовързано масовокултурно и политически коректно американско колежанче в главната роля.
И това за невъзможността не мога да го приема - нали все пак ролевите играчи претендираме за високо въображение.

Потребителски аватар
icon
Калфа
Мнения: 34
Регистриран на: пон май 26, 2003 1:11 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от icon » пон окт 16, 2006 11:02 pm

Ка от тук:
icon написа:Честно казано тази представа за магьосниците, които за да направят заклинание трябва да ръкомахат и бърборят винаги ми се е виждала прекалено "театрална" и доста смехотворна.
...се стигна до тук:
Andras написа:А не за да играя римейк на "Един американец в двора на крал Артур" с вратовързано масовокултурно и политически коректно американско колежанче в главната роля.
Не се ли малко самозабравихте. :wink:
"Защото новите игри са по-тъпи от старите, а старите са по-грозни от новите"
Изображение

Отговори