Епични оръжия

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Епични оръжия

Мнение от RandAlTor » съб фев 03, 2007 2:31 pm

* преди да почнете да критикувате имайте предвид че епично оръжие е оръжие което би се появило в определени обстоятелства след което си става обикновенно до следващия момент на безкрайна нужда. Този момент се преценява от разказвача и е в активност докато оръжието е необходимо.

Епичното оръжие притежава:
1- вградена магия от високо ниво
2- дава бонус СУ
3- дава допълнителни показатели към героя
4- не притежава тегло в обикновенна форма
5- бонуси по преценка на разказвача

История
Смята се че подобни оръжия са се появили по времето на втората война на боговете. Все още не се знае как са се появили така наречените ,,оръжия на върховна нужда,, но се смята че не са създадени от никое същество в Титания а че идват или от други светове или са плод на труда на самите богове.

Допълнителни факти
Няма точни сведения за броя на тези оръжия но се смета че всеки бог е поставил между 1 и 3 във всеки континент.
Оръжията се пазят от различни форми на физическа и психическа атака като има такива които се пазя от велики дракони има и такива пазени от невъзможно хитри и невероятни капани, но най- опасни са оръжията на боговете на мрака хаоса и злобата като нечистивия например. Може да се каже че подобни оръжия нарочно не са пазени от нищо, а пазителя е самото оръжие, защото сдобилия се с оръжието на мрака често губи своята воля и става изпълнител на заповедите на господаря на оръжието.

Скоро ще дам пример за подобно оръжие :D

П.П. Не се препоръчва разказвача да позволява прекалено често да се ползва подобно оръжие, както и не бива оръжието да бъде давано на малко ниво герои.

П.П.П. ЧЕСТОТО ПОЛЗВАНЕ НА ПОДОБНО ОРЪЖИЕ 100% ЩЕ ДОВЕДЕ ДИСБАЛАНС В ИГРАТА

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » вт фев 06, 2007 11:30 pm

Ардиткел- Кръндор- превод от джуги- чука на безименния паладин

История
все още не се намират сведения за произхода и историята на чука


Чука в магическа форма
Атака- СИ, Л
ТД- 8 ТД
Щета- 7 зара +5 трошаща щета
Размер- 125 см
Тегло- 0
СИ за ползване- 10 за две ръце
16 за една ръка
Материал-
Дръжка- предполага се че е сплав от адамантий, митрил и метеоритна стомана
Глава- предполага се че е сплав от адамантий, митрил, метеоритна стомана, черна стомана и още 2 непознати материала

Специални атаки- абсолютно всички специални атаки за близък бой

Бонуси-
Вградени магии- чукът на бога, армагедон, неуязвимост *** вградени МУ- 50, вградена мана- 500
Бонус СУ- та- оръжия- чукове +12, берсерк- +12, Магическа защита- +12
Бонус към характеристики- +3 към всичко, +33 към ЖТ и мана
Други бонуси- героя веднага познава намеренията на кое и да е същество към него, героя маже да чете мисли, героя получава познания в областта на историята и военното дело.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » вт фев 06, 2007 11:34 pm

е, брат мене ми викаха, че съм пауър-плейър, ама ти ме би.

И все пак, ще кажа нещо добро за тебе :)

Що искаш ползвай го оръжието. Няма да говоря за баланса, при мен ще имаш проблеми, ако реша, дори и с това оръжие (+8 МЗ на противниците, Каменна кожа и т.н.)

ПП: Моля, не давайте мнения от типа: "Я се за**и някъде и т.н.

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » вт фев 06, 2007 11:53 pm

Приемам критиката ти, НО имай предвид че това оръжие има такива способности само при изключителни обстоятелства като дори при босове може да си остане обикновенно оръжие. Лично аз като водещ го ,,активирвам,, само когато е НАИСТИНА наложително и смятам да не го активирвам мнотго често, така че да се ползва по веднъж на всеки три приключения.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » ср фев 07, 2007 12:22 am

Пак пример за некадърно направена механика. Силно препоръчвам да крадете добри идеи, от колкото да пускате лоши, ама свои.

Пуснал някаква писхеделична механика за оръжието и забравил да опише как изглежда... Като видя нещо такова и вече почам да се изприщвам.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср фев 07, 2007 12:53 am

Трябва да подкрепя Андрас, за всеки ред механика дай ред описание или ако толкова ти е трудно нека са 3:1, но супермощен чук маламашка не е достатъчно. Ако неможеш да описваш, нарисувай картинка, ако неможеш да рисуваш намери, поне картинки бол в мрежата.
Трябва да подкрепя и Хам (днеска ми е ден за подкрепа ;) ), Не дей му отнемай титлата най-паларски играч! ;)

А системно: с 50 МУ чука получава добра МА от 16, нека да е 17 дори, незнам дали си го смятал, но за да направиш магия 7-мо ниво с тази МА и при условие че противника няма МЗ трябва да метнеш раз 14+ което си е един добър баланс, в случай че си го направил нарочно, ако е случайно, пак добре де ;).
Една забележка още - Армагедон магията е магия действаща върху поле и има обхват ако не се лъжа нещо от сорта на 20 метра диаметър. Колко каза че е обхвата на тоя чук? Имам в предвид, че ако сработи Армагедон вместо чука на бога това ще е едно изключително красиво самоубииство.

Освен липсата на описание на самото оръжие, от където Андрасчо правилно каза че е добре да се почне, си пропуснал да отбележиш, критерия за избор на магията която се активизира? А за трите магии ще ти трябва нещо от сорта на на 3 кристала по 4 килограма (12 кила само кристали(8 сила само за да омжеш да го носиш туй животно), но това са бели кахъри).

Сложи едно проклятие от вида на: Знака на хауса блестеше с огънена диря в тъмната стована и притежателя на чука никога неможеше да разбере кога той действа и какъв ще е ефекта му (дали ще пусне армагедон връз себеси и околните ;))

пп Ще прощаваш за разнесения пост
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » ср фев 07, 2007 10:45 am

Описание- http://ddo.ogaming.com/gallery/albums/c ... hammer.jpg
Героя пуска армагедон около себе си но магията не го засяга.
Коя магия ще пусне той зависи от зара- 1,2- чукът на бога
3,4- неуязвимост
5,6- армагедон
В чука няма вградени кристали, защото щом се използва бога който го закриля прави тези магии

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср фев 07, 2007 3:43 pm

Интересно , как този чук е попаднал в героите :? ?
Едва ли притежателят му би се разделил с него толкова лесно, едва ли боговете са им го дали или са го получили за награда (Та на кой ще му трябват наемници с подобно оръжие :?) ?
Как не се избиват кой да го ползва, има ли "Cooldown" , не се ли изхабява с времето, не нанася ли трайни или временни поражения след прекомерното му ползване. Щом казваш , че даваш да се ползва само когато ножа опре до кокала , обясни ми как са го получили ? Това ми е най-интересното :shock: ?

Ако съдя по описанието , това е най-великия артефакт в историята на Магландиум, ползвал ли го е някой от героите в книгата , полу-боговете , създателите/унищожителите на държави? В ръцете на правилния човек, това не е само Пауър Плей , а власт и политика !

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » ср фев 07, 2007 5:10 pm

Хора по- полека с въпросите.
Това оръжие не се дава просто така, искам да кажа че дори героите да успеят да победят 3 дракона пак в съкровищницата най- вероятно няма да намерят подобно средство за масово унищожение :lol: . Такива оръжия могат да бъдат намерени само след като без да знаят героите са се сдобили с няколко предмета, които например трябва да бъдат идентифицирани от някой от монасите на Салфейс, след което артефактите трябва да бъдат свързани в един от маг с най- малко МУ 50 като има шанс 50% мага да умре, а следващия маг трябва да има МУ 65 за да успее да съедини артефактите. След тяхното съединяване се отваря портал, който отвежда героите извън Магландиум- на остров например, където трябва да се намери вход към подземие, където героите ще се изправят пред ужасно силни същества, магии и капани. Веднъж попаднали при артефакта пък най- вероятно би започнал спор, кой ще го притежава.
Казано с няколко думи- да намериш подобна манийка понякога означва, че трябва да се побъхтиш бая множко. Да не говорим че след като се намери такова оръжие героите биват преследвани от почти всеки- като се почне от владетел жадуващ за още власт та се свърши до селянин ламтящ за парите изкарани от продажбата на такова оръжие.

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » ср фев 07, 2007 6:37 pm

:shock:

Потребителски аватар
RandAlTor
Чирак
Мнения: 24
Регистриран на: съб авг 05, 2006 2:30 pm
Местоположение: Титания, Тийр, Мидкемия, Средната земя

Мнение от RandAlTor » ср фев 07, 2007 6:41 pm

Sharky_Dog написа::shock:
ха ха. Ти кво очакваше, а- героите да утрепят 1 бос и да им падне такава манийка,а ? :wink:

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » ср фев 07, 2007 7:33 pm

Ролевите игри имат своиството да са напълно идентични за всяка група. Лошо няма, просото не бих искал да бъда в твоита, RandAlTor. Просто преложението ти не е за всяка група.
И не, причината не една, нищо лично, просто споделям общото чувство.
бос
ОМФ(ФФФФФФФФФФФФФФ)Г!?

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » чет фев 08, 2007 12:05 am

Момент! Да са идентични или да не са? Защото според мен РИ варират от група на група и дори от сесия на сесия понякога твърде много.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет фев 08, 2007 9:45 am

Точно, всяка игра (сесия) е различна от всяка друга. Просто защото завси от моментното настроения на всеки и късмета (които пък се отразява на настроението).

Гореописаното (на RandAlTor) е валидно за твърде малко стилове на игра, обаче, и това исках да кажа.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » ср фев 06, 2008 2:13 pm

Щом ще си говорим за епични оръжия и аз трябва да се включа, че къде тема за епични оръжия без мен.

Гилотина за великани

История
Изкован от джуджето ковач Ратибор

Атака- СИ;ПР;Л
ТД- 6 ТД
Щета - 456 зара
Размер - 425 см
Тегло - 675 кг
СИ за ползване 2 ръце - 185
16 за една ръка - 290
Материал - Кован адамантий

Специални атаки- абсолютно всички специални атаки характерни за меч

Бонуси-
Абе, това оръжие като го гледате какво е не му ли стига?
Последна промяна от kartacha на чет фев 07, 2008 1:29 am, променено общо 1 път.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср фев 06, 2008 5:00 pm

Да попитам само за протокола!

Това ъъъ.. оръжие, наречено "Гилотина за великани" има всички СА за близък бой? Тоест има и "Празна длан", която е специфична атака на СУ "Юмручен бой"? Както и СА като "Минаване в гръб", "Приковаване", "Мелница", "Падащ дъб" и прочие от СУ "Борба". Щото борбата определено е част (и то доста съществена - твърдя го от личен, понякога доста болезнен опит) от близкия бой.

Знам, че по логика един меч не може да прави никое от изброените СА, но тя логиката такова.... стои леко настрани и срамежливо-влюбено гледа към въпросния меч. Та затова аз да попитам за всеки случай дали под всички не разбираш само тези СА за близък бой, които се използват от обикновенните хладни оръжия.... е, така остава "Оплитане"-то на камшика, защото и той е хладно оръжие, но какво да се прави - все пак, епично оръжие е има всички СА за близък бой.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср фев 06, 2008 9:00 pm

Като оставим това настрана... като оставим настрана и кой го е създал туй нещо... а ако съвсем пренебрегнем и целта за която е създадено то... може ли да разбера как се хвърлят 456 зара? Колко хора ви трябват за това? Че дори и електронните метачки на зарове хвърлят максимум 100 (поне тези, на които аз съм попадал). Пък и как после ги смятате тези числа не ми се мисли. Добре, че има правило за максимално приложима БЩ, иначе с такава изисквана сила тез автоматични 1620 ТЩ щяха да надминават дори и средното показание на зара (1596, което като се има предвид бройката, ще е близо като стойност до повечето "мятания за щета").

А като стана дума за заровете щета - 456 е просто случайно число, което ти е хрумнало, нали? като 1234, 56789 и т.н.? Аз предлагам да преименувате оръжието във Великия Асдф.
シャマョツィ

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 1:35 am

Кое е случайно число, бе? Защо се заяждаш? Ние просто си поиграхме повечко. Няма нищо лошо, поне аз така мисля. Ти така можеш да кажеш за всеки, който е направил герой над 50 ниво, защото просто е бил рядкост. Не си измислям. Ако някой не вярва негов проблем.

Специални атаки. Приемам, че съм допуснал грешка. Имах предвид всички специални атаки за меч. Благодаря, че алармира.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 07, 2008 2:08 am

Това за специалните атаки касаеше и чука на АлТор. А ако трябва да питам, как избягвате появата на тендовагенит* при мятане на 465 зара за щета?
Сега за конкретната идея. Няам лошо да има епични оръжия. Няма лошо и да са супер яки. Но има страшно много лошо якостта им да се изразява в това да дават всичко (аз да не съм банка ДСК?). Първо, така няма да има разнообразие между тях и второ... абе има ли нужда от второ?
Предлагам да преосмислиш идята като могъщите оръжия имат един, до два силно изразени бонуса и толкова. Така ще можеш да имаш в групата пича с чука, който прави земетресение и елфа с лъка, който стреля през девет планини в десета (и стрелата попада в жаба, ама това е друга приказка).
Докато не се появят в изчистен и годен за игра стил, това си остава напразно усилие на принципа "колкото повече, толкова повече". Нещо подобно на 465 зара щета (която очевидно е излишна и може да се замени с една единствена дума - "убива").

*тендовагенит - болест на ставата на китката (ненаучно обяснено от мен).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 07, 2008 10:57 am

Забавното е, че в моя преди извесно време имаше такова оръжие когато геройте тръгнаха да изпроводят една знатна дама до съседния град отдзругата страна на планината*, за скромната награда от 50 медника на калпак. Оръжието носеше абсолютно същото име, но представляваше десетсантиметрова дървена дръжка омотана с ликра и пет сантиметрово леко патинясало бронзово острие. Купиха го за скомната сума от 150 медника.

Гилотина за великани

История
Извадено от незнайна крипта от мародери и продадено, и препродадено незнаен брой пъти.

Атака- ПР;Л
ТД- 5 ТД
Щета - 1 зар
Размер - 15 см
Тегло - 0,1 кг
СИ за ползване 2 ръце - невъзможно за друг освен гоблини (само те имат толкова малко ръце (; )
за една ръка - 1
Материал - патинясъл бронз и нападнато от термити дърво.

Какво му е специялното ли? Ами при зар за щета равен на 1-ца „убива“** великан (трол, голем, дуго полумагическо създание)

*Онази сесия в която толкова бяха станали параноични, че изгориха колибката на старицата която ги послони и нахрани през една бурна ледовита нощ.
** Вкарва му Х ВЩ, където Х е максималния му живот.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 4:56 pm

Ринглас не е параноик. Плюс това старицата беше някаква зла лелка дето искаше да ги убие. Името не е съвпадение, копирано е, ама не можах да се здържа много ми хареса. Поне се здържах да не копирам шлема "Те са твоята армия" или Магика-Прилогика.
Иначе Ринглас наистина е велик. Книгите са страхотни и ако излезе вариант без да се налага да се играе ще е добре. Просто историята е добра.
А по поста на Бат'Гойко : Меча не винаги убива. Плюс това ние сме направили схема за хвърлянето на зарове. За моя меч е такава : Хвърляме 15 зара и умножаваме по 31, не е чак така забавно като докрай да тръпнеш какво ще ти се падне, ама при 465 зара тръпката ще отмине на 50 зар макс. От там нататък ще ги хвърляте на смяни, докато не свърши "седянката".

П.П.: До край не разбрах защо Верения(май така беше) може да носи три предмета, а Ринг четири. Ако ми отговориш добре.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет фев 07, 2008 6:25 pm

Кой, по дяволите е Ринглас и какво общо им атой с цялата тема? Това, което до момента си представих е, че е автор на книги-игри, но кои? Като пишеш подобен пост, дай малко инфо за непросветените, че така не знам за какво си говориш. Кой е казал, че Ринглас е каквото и да било, че да не бил параноик?
А щета от 465 зара е средно над 1600... Това си означава - Убива, както и да го погледнеш. Не ми давай пример с вашите сесии. Тях ги обсъждаме в други теми. Тук говорим за епични оръжия,които да се ползат в приключения на групи, които едва ли ще надвишат някога 20-30 ниво, че и до там радко ще стигат. При всички нормални групи (под 100 ниво, щета от 1600 обеиновено значи, безвъзвратно мъртав).
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 7:18 pm

Ринглас е главния герой.
Да ама от герои до 100 ниво никой не може да сложи това оръжие нали?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет фев 07, 2008 7:26 pm

е и? Герой ниво над 30 е разказваческа грешка или просто пълна безсмислица...

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 7:44 pm

Не съм съгласен. Защо да е грешка? Играл ли си с герой над 15 ниво?

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Побеснял Пес
Мнения: 681
Регистриран на: чет юли 06, 2006 1:56 pm
Местоположение: Кучкарника в кв. Надежда
Контакти:

Мнение от Sharky_Dog » чет фев 07, 2008 8:11 pm

Аз лично не съм играл, за него не знам, но системи като А16 и ДнД работят до герои на ниво 20.
Ако не си забелязал на това ниво, можеш да си вдигнеш всички статистики до максимума на расата (Бил той и условен) И 5-6 СУ-та на 12 степен, може би повече. След 20 ниво, играта добива нереални измерения и сметките не са създавани за такава игра, гарантирам ти. Нямам против да играете на 255 ниво, но оръжия със 34645 зара щета за 642 ниво са недобри, защото НИКОЙ ОСВЕН ВАС НЕ СТИГА ДО ТАКОВА НИВО! За вашата си игра, ако искате въведете и танкове и сателити, ама да предлагате глупости на официалния форум е несериозно просто! Вместо да пишеш тонове простотии в 5 последователни поста и убер мощни раси и орки и шитове, дето си ги измислил за 20 минути, вземи вникни в смисъла на играта, щото чета и ми кипват *******! Представата ти за играта е грешна. Това е моето мнение. В началото беше забавен.. сега си смешен!

(Щях да пиша нещо за епичните оръжия, ама си загуби смисъла след всичко!)

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » чет фев 07, 2008 9:49 pm

В играта съм вникнал, въпреки че никой не го осъзнава. Щом съм смешен и ядосвам другите, значи не ми е мястото във форума. Благодаря, че поне беше искрен.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет фев 07, 2008 10:14 pm

Виждали ли сте някога системата за определяне на възрастта? Ако не сте вижте я! Дори елф не може да достигне до 120 Ниво (груби сметки от спомени за точни такива) без да хвърли топа от естествена смърт. Изглежда вие сте някакви безсмърни, а токова нещо не всеки разказвач би ви го дал само толкова кадърен колкото мен самия, но аз си научих урока... не че искам да го обидя водещия ви, но да седне да размисли и да изгради едно добре планувано приключение с предварително определени предмети и замислени битки защото на мен това нещо ми мяза на първото приключение, което водих само дето нивата са по-високи и имате доста повече живот, но иначе показателите на героите са с приблизително стойности. И стига с тези пауър плей спорове.

Да ви кажа аз кво разбирам под епическо оръжие! То трябва да има дълга история да е използвано от велики водачи на расите, а не показателите му да са небивали. Така един истински познавач на оръжия веднага ще различи "благородната" стомана от фукането на ковача на ковача (друг е въпроса какъв ковач може да направи оръжие със сто и косур зара щета, нали?)
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Потребителски аватар
kartacha
Вечният новак
Мнения: 987
Регистриран на: съб дек 22, 2007 5:11 pm
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнение от kartacha » пет фев 08, 2008 12:40 am

Ами на нас това ни е първото и май последно приключение, за жалост. Никога не съм бил пауърплейър. Това че героят ми има големи статистики не значи, че само чудовища бием. Основно изпълняваме задачи.

П.П.: Не си ли чел за битката с Ахра-ман. Там споменавам, че действието се развива в рамките на 15сетина години. Не, че се интересувам толкова. Разказвача се грижи. И наистина добре беше планирал всчико. Ама не можеше да планира ние какво ще правим и се стигна до меле с Нечистивия. :D

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » пет фев 08, 2008 11:09 am

Ами че то пауърплея си е точно това - герои с огромни статистики(или не се набляга на ролевата част, а само на развитие на системното развитие на героите). И освен това според мен бог може да бъде убит само от друг бог. Да не говорим, че 400 сила няма и дракон, а какво остава за обикновен представител на смъртните раси. Бат Гойко не е сложил тотален максимум на показателите, но това не означава, че трябва да стават над 40-50. Чудно ми е как изобщо сте се забавлявали с подобни сесии.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Отговори