Дупката

Секция с коментари и обсъждане на теми, които касаят известния ни за момента свят.

Модератор: Модератори

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Дупката

Мнение от CrazyMadMan » вт мар 27, 2007 7:30 pm

Абе хора вие измислихте ли нещо относно дупката?
Аз скалъпих един разказ който звучи така:


"Много ,много отдавна , след като Тримата повелители създали елфите и планинският бог Бона създал
майсторите джуджета всеки бог се опитал да създаде свое разумно същество.И по Магландиум се
появили феи ,троли и какви ли не още същества.Младият бог Кланир,избрал си да живее на мястото където сега е дне
шен Мелион,също решил че може същества велики да създаде.И с огромни усилия той създал орките.
Но грозни и зловещи били те-с трупове се хранели и едни други в гърбовете си ножове забивали
И отвратил се Кланир от творението си и създал Дупката-огромна яма стигаща чак до недрата на света.
Орките там прогонил и за тях на никого от другите богове не казал.Убит бил Кланир през Втората война
на боговете и тайната за орките загинала с него.Но грозните същества издръжливи били-оцелели в
тъмнината на Дупката.Син баща си ядял за да оцелее.И тъй далеч от погледите на света се зародила нова раса
-оркската.Грозни биле орките и сякаш плътта им гниела по тялото.Но яростни били те а по издръжливост никой не можел
да им се противопостави."


И нататък каквото разказвача реши.Например, когато(ако) Ахра-ман се въздигне отново да потърси орки(например Соба Некромантът
е открил легендата докато е търсил тъмните думи).Не знам, моите играчи го харесаха като замисъл.
Последна промяна от CrazyMadMan на пет апр 27, 2007 6:17 pm, променено общо 1 път.
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон апр 02, 2007 7:03 pm

Браво, бе! Аз по принцип нямах подобни планове за "орките" или за техните магландкси аналози, но това звучи добре. Сега може да помислиш и за това, как този текст се е пявил и е бил разпространен, намерен и т.н.
Соба ще го намери, няма начин ;)
Бих казал, че може да го придобие от някой от низшите демони, дето ги създаде Ахра-ман, но пък могат да ти дойдат всякакви добри идеи.
Но това за дупката е ОК, наистина.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Re: Дупката

Мнение от dolar » нед апр 22, 2007 9:44 pm

Идеята наистина е много добра.
CrazyMadMan написа:Син баша си ядял за да оцелее.
С това можеш да се обяснят някой от расовите умения на орките. Може да се направи приключение за откриването. Може текста да не е пълен, да има някакви защитни средства които да пречат на орките да излязат и т.н. Идеята трябва да се развие обаче. Ако ти трябва помощ съм насреща.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » съб апр 28, 2007 7:36 pm

Прав си доларе но това беше идеята-да съставя едно скеле по което всеки разказвач да си доизмисли историята по своему.А колкото до уменията и показатените на орките - аз работя с думи ,а не с цифри
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
Demonheart
Работник
Мнения: 99
Регистриран на: чет яну 03, 2002 2:29 pm
Местоположение: Деветият кръг
Контакти:

Мнение от Demonheart » вт май 01, 2007 5:57 pm

Ще издам малка тайна :wink:
Всъщност, няколко века след като Кланир изхвърлил орките, хората започнали да строят най-голямата тогава (а и сега) сграда в Магландиум - Домът на тримата Първи, който в момента е дом на "Орденът на Нечестивия". Чернокнижниците (пък и някои други) знаят, че под храма са прокопани подземия на дванайсет нива. Поне така пишело в свитъците, които открили в пъвото ниво. В същите свитъци имало множество предупреждения никога, никога, ама абсолютно НИКОГА смъртни същества да стъпват по-надолу от третото ниво. Сектантите, бидейки страхливци, не са посмели дори да отворят вратата към второто ниво. Пък и първото подземие било достатъчно да си разположат разните инструменти, ковчези и машини за принудителен фитнес :) .
Но още по време на прокопаването им, трите бога се разбрали да си разпределят нивата поравно, като най-горните владеел Самариан, средните били на Хармонар, а най-дълбоките, тъмни и зловещи останали за Кали. Всеки от тримата сам решавал как да бъдат изградени подземята им. Едно много странно желание на Кали било от последното (дванайсето) ниво да бъде прокопан дълъг тунел в посока запад-югозапад, който на пръв поглед не отивал наникъде... вече сигурно се сещате накъде бия :D . Естествено, като много зла и свирепа богиня, Кали усетила присъствието на много зли и свирепи създания, които може би ще й бъдат полезни. И така, когато пожелае може да отвори пътя към тях и да ги изведе на повърхността. Жалко, че преди да усее да го направи, нейният син и неговите връстници взели, че я свалили от власт. Тя пък напук, даже не им споменала какво била намислила.
Та, ако някой иска да си поиграе на Eye of the Beholder, ето една чудесна възможност да открие орките. Само трябва да отдели пари за един кашон с Дурасел и после да се промъкне покрай нищо неподозиращите чеда на Ахра-ман.
Evil satanic spirits feast upon my soul.
In black tower, dark wizards keep an ancient scroll,
which will summon pretty siren. She'll be dancing on my grave...
Thus, though all the mortal's prayers, I shall rise to live again!

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср май 02, 2007 6:50 pm

:clap: Ма аз искам да играя от чедата на Ахра-ман :wink:
Между другото нужно ли е всички орки да са в дупката?
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » ср май 02, 2007 7:49 pm

По скоро да. Все пак целта бе да създам приключение ,а не нова игрова раса.
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » ср май 02, 2007 8:01 pm

Ма орките трябва да ги има като игрова раса (поне аз така мисля). Там е смисълът на това не всички орки да са в дупката. Все пак имат две рисунки в книгата. Малко ли е
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет май 03, 2007 5:35 pm

Орки на Магландиум (в момента) НЯМА! След време могат да се появят (все пак ги има на една илюстрация, ако сте обърнали внимание), но от друг континент... или пък от Дупката.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет май 03, 2007 5:37 pm

от Хоул, примерно, ако го завърша.... :):) Ако ти се правят орки - разработи ги, лошо няма, но само като бит, култура, нрави и т.н.

Reksar
Чирак
Мнения: 26
Регистриран на: съб май 19, 2007 10:36 am
Местоположение: БУРГАС

Мнение от Reksar » съб май 19, 2007 10:59 am

ами аз съм добре запознат с книгата и смятам че гоблините заместват орките но това си е лично мое мнение

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » нед май 20, 2007 5:04 pm

Ами да Рексар напърно съм съгласен орките са напълно заместени от гоблините и аз така го приемам.

Потребителски аватар
Eron_the_rentles
Вълк
Мнения: 13
Регистриран на: съб ное 15, 2008 8:57 pm

Мнение от Eron_the_rentles » ср ное 19, 2008 11:49 am

И според мен няма смисъл от орки като игрова раса. Незнам защо ама те никога не са ми допадали :roll: . Според мен изобщо няма да пасват в Аксиома и аз незнам защо така мисля :dunno: .
Ако си умен-можеш да смяташ, ако си прост-можеш да питаш.

Потребителски аватар
Ro#|#
Войн
Мнения: 150
Регистриран на: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » нед юли 11, 2010 5:19 pm

Според мен, орките имат място в Магландиум, както и където и да било във фентъзи пространството. Има хора, които ги харесват токова, колкото Бат Гойко джуджетата или аз немъртвите.

Гигантите са близки до орките, но по-скоро ми напомнят на дрените от света на уоркрафт
Nonsense! There is no shame in defeat as long as the spirit is unconquered!
My weapon is yours to command!

Отговори