За Вампирите

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

За Вампирите

Мнение от Ain alkar » нед май 20, 2007 5:18 pm

Един ден видях енциклопедията за драконите и си помислих "Ами то може да се направят още подобни неща" и седнах и за една нощ написах едно добро въведение в света на мрака и страха от сребро и колове. Така се роди началото на вампирите в мойте приключения. В началото бе само вапироубийцата-вапир Аруен (някога тя е била елф) после се появи върховният въмпир и новото поколение от немъртва измет. Та питам аз някой ползвали вампирите като част от приключенията си за да обменим инфо.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » нед май 20, 2007 6:13 pm

Доколкото помня бат гойко напълно отричаше да съществуват вампири в магландиум, ма тва си е решение на разказвача. Само един съвет ще ти дам айн алкар - не си прави вампироубиицата вампир. Ужасно клиширано стана. Направи организация за избиването на вампирите и ако нейн член стане вампир се превръща в противник. Земи и малко от Ъндъруърлд. Направи някъв герой и го сближи с тях после го направи вампир, който иска да си остане приятел с тях и по този начин им дай избор на чия страна да са.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » нед май 20, 2007 9:17 pm

Я, ти се върна ;) !

Във връзка със запитаното от теб, искам да ти припомня тази тема. Иначе съм съгласен с Долар - вярно, нещо да е клише означава да е доказано добро, но в този случай те съветвам да ги избягваш. Само не знам доколко съветът му да "вземеш малко от Ъндъруърлд" се връзва с предната част на поста ;). Името може да не е Аруен и тя да не е точно вампир, но все пак и това са опции, ако иначе нещата не ти се връзват.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пон май 21, 2007 4:53 am

Ми че то ловците са си цяла организация и не само от няколко мизерни човечета от доста добре обучени войни на града (лично тренирани от баш ловеца на същия). Главният им щаб се намира в Мелион и те дори парадират с това тъй като там са най-добрите, който са влизали (някога преди втората война) в битка със своя най-страшен противник. Ама аз така или иначе по-голяма част от вампирите ми приличат на аристократичното общество от Подземен свят (когато разработвах първото им общество тъкмо бях гледал еволюцията). И тва за вампирите дето БатГойко казал че не съществуват него знаех (бях прекалено зает за изтривам позорните си герои убили бог), а ся ще трябва да премахвам от натрупалата се история всеки един вампир.
Заключение: Аз не ставам за разказвач. Ще трябва да посещавам форумите по-често за идеи.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон май 21, 2007 6:49 pm

Защо ще ги махаш бе човек. Те офицялно не съществуват но в твоя вариант на Титания може да ги има. След като си почнал стях не ги махай. Във връзка с вземането от Ъндъруърълд (баси колко "ъ"-та има), имах предвид организацията. Едните разработваха оръжия срещо другите, пускаха шпиони, правеха атентати и т.н. Ти ще заместиш върколаците с вампироубийците. А във връзка с помощта винаги съм насреща.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон май 21, 2007 9:03 pm

Потвърждавам, в Магландиум, вампири, такива, каквото ги знаем ние няма!!!
Има едни други, дето още не са се появили реално, но пък си на прав път, като си решил именно елфаната ти да е вампир ;) (така де, сетете се специалното им умение на расата какво е...)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » пон май 21, 2007 11:59 pm

Айн Алкар, три думи: World of Darkness.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » вт май 22, 2007 2:56 pm

Cocaine написа:Айн Алкар, три думи: World of Darkness.
Иема нали требе всичко да се обърка в кашичка? Народа си нема занимание и бъха каквото му падне в Аксиом или Ендивал :wave:


:!: Хора, спрете манджата с грозде! Ако сложите всичко, което ви харесва на едно няма да получите нещо по-добро. Напротив- ще развалите всичко. Не го ли научихте туй най-вече? :teach:


ПП: Понякога и на мене ми се иска да трепя дракони с картечници, но отва не ме кара да слея DnD и Fallout PnP, а просто да изтрезнея.
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » вт май 22, 2007 3:34 pm

ПО-добре да запази вампирите отколкото да развали историята :wink:
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 29, 2007 1:50 am

А и да не забравяме, че някои хора твърдят, че вампири има и в нашия си реален свят... Това едва ли го прави "манджа с грозде". Но ползвайте наистина само ако са ви необходими. Предпочитанията ми са да имамем един подробен свят, пък бил той и по-малък и постепенно разрастващ се.
Gallean написа:ПП: Понякога и на мене ми се иска да трепя дракони с картечници, но отва не ме кара да слея DnD и Fallout PnP, а просто да изтрезнея.
Е, можеш да си пуснеш и Dungeon Siege ;)
Последна промяна от BatGojko на вт май 29, 2007 1:51 am, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 01, 2007 5:23 pm

Значи вампирите ми да не ги махам така предпочетоха и играчите ми защото бяха свикнали с "Аруен Арнадия (вампирката от по-горе), Арвен (това всъщност е хм дъщеря й) и Маркъс Аллен (счита се за първи в моята история)". Честно да си кажа от една година има вапири в играта ми и те вече се появяват само като подли манипулатори (а не като играчи както бе в началото) дори сега почнах да обогатявам историята им.
При мен вампири и върколаци не воюват (вече) те се обединяват срещу "Отряда за нощни действия" (това ми хрумна за тяхното име - на вампироубииците де).
БатГойко, аз като я направих елфаната вампир не се сетих за умението за което говориш (а уж обичам елфите), но пък си прав може да промена вампирите като ги направя някакви зли елфи който вместо да дават живот да го вземат 10х (благодаря).

ПП Ами, самураят, помна я тази тема че и от нея ми доидоха прототипа но вампирите, но после установих някои нередности в уменията и така лека полека ги доразвих и промених до "раса"

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет юни 07, 2007 7:24 am

А и да не забравяме, че някои хора твърдят, че вампири има и в нашия си реален свят... Това едва ли го прави "манджа с грозде".
Не, прави го свят с луди вътре.

За пръв път да вляза в тоя форум от цял месец и да видя разумно мнение - Аин Алкар, изключая тоя отряд, който намирисва ту на Пратчет, ту на Лукяненко, идеята ти да промениш съвсем малко света, като вкараш някакви дребни добавки, без да проваляш логиката му е добра.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет юни 07, 2007 2:23 pm

Благодаря, Андрас, но малко неразбрах за какъв свят на луди става вапрос. Нищо аде ако махна отряда кой ще ги маже вампирите а? И тази вампирака вампироубиец тя не гони всички вампири, а само тези, който не подкрепят господарят (Маркъс Аллен), който пък от своя страна е един доста странен парсонаж тъй като когато Кали му е дала тази "дарба" му е дала и шест предмета в които е заключена силата му и ако тези предмети бъдат унищожени той умира. Вамира пък е интересен персонаж защото повреме на първата война на боговете той предава Кали и тя го "убива", но не успява да намери последният предмет и ги заключва на тайни места (мощта на Маркъс може да бъде унищожена само ако притежаваш всички предмети). Този същият предава и Ахра-Ман, а по-къно (според пророка) ще предаде и сегашният си повелител (не е Еврез-Зул).

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет юни 07, 2007 2:59 pm

Вероятно си няма име, а просто са група убийци, или ако щеш - група авантюристи. приключенци и т.н..

Инак става дума за лудите, които вярват, че има вампири.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет юни 07, 2007 6:12 pm

Хъх, Андраш, нямаш никакво строго научно доказателство за несъществуването на вампири, че дори и в нашия свят, което значи, че нямаш логичното основание да отхвърлиш тези същества дори и тук. Не че аз самият вярвам в тяхното съществуване, но не вярвам и в обратното.

А пък точно против отряда нямам нищо против, поне в тази си форма въпросните пичове си имат някаква ясна причина да са обединени и да правят, каквото там правят, заедно. А ако са просто групичка без име ми звучи като хора, споделящи общо хоби - като онез' там, в нашия свят, дето играят РИ :lol: .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Gallean
Emo Slayer
Мнения: 221
Регистриран на: чет юни 09, 2005 9:05 pm
Контакти:

Мнение от Gallean » чет юни 07, 2007 6:34 pm

Shamajotsi написа:Хъх, Андраш, нямаш никакво строго научно доказателство за несъществуването на вампири, че дори и в нашия свят, което значи, че нямаш логичното основание да отхвърлиш тези същества дори и тук. Не че аз самият вярвам в тяхното съществуване, но не вярвам и в обратното.
Такова се нуждае преди всичко от строго научно определиение (дефиниция) на термина. При все, че самото то е абсурдно не е далеч от ума, че не съществуват вампири (поне в този смисъл налаган от масовата културата). Авис имаше статии* за действителни "вампири", но те са толкоз далеч от мита...

* http://forum.rpg.bg/viewtopic.php?t=534
Terminators came into being when an Imperium tactician realized that the only thing more deadly having an army of Chuck Norris clones was to wrap them in several tons of armor and hand them weapons normally found mounted to the sides of battleships.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет юни 07, 2007 7:06 pm

Шамайоци - принцип на Окам да ти говори нещо? Като си говорим за отхвърляне и логични основания, редно е да си запознат с него.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 08, 2007 2:00 pm

Интересно, да, много интересно! Предишният път ме разкъсахте, а сега се карате дали има вампири или не.
Също според мен самураят (не мога да ти запомня ника) е прав тъй като ако в Магландиум и въобще на Титания има вамири те трябва да са били забелязани и да се организират хайки, които с времето да стават все по-добри (а сега са по-добри от всякога) и е много логично хайките да си имат име.
Дори и при нас се счита, че има такива хора, които си борят със хм свръх естественото и ни "пазят". А приключенците ги наема едн вампир да си очисти сметките с друг (те са подли създания).

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пет юни 08, 2007 5:36 pm

Дори и при нас се счита, че има такива хора, които си борят със хм свръх естественото и ни "пазят".
Къде е това при вас? Щото да знам, да дойда да продам малко амулети и свети мощи...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет юни 08, 2007 9:45 pm

Андраш - с принципа на Окам се запознах и отхвърлих съществуването на птицечовката (като други преди мен). Просто не е толкова правдоподобно да съществува, това си е.

Аин-Алкар - не знам какво имаш предвид под "преден път", ама така е с всички нови - разкъсват ги, после те разкъсват - безкраен кръговрат ;) .
シャマョツィ

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » пет юни 08, 2007 10:45 pm

Андараш става въпрос за земята (например Дракула).
Шамайотци (надявам се да е вярно) съмнявам се да не си видял темата за убиването, пленяването и други такива за боговете (ти не поства ли там?).

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » съб юни 09, 2007 8:55 am

Дракула е измислица на викториански писател (Брам Стоукър се казваше, ако не се лъжа). Толкова много глупости са измислени от англичаните по това време, че чак е абсърдно. Още малко ще искате отвара, която превръща човека в див звяр (а-ла доктро Джекил и мистър Хайд) :roll: . Истинския Влад Дракул и синът му Влад Цепеш са били най-обикновени влашки благородници, съпротивляващи се срещу османското нашествие в държавата си и използващи някои не съвсем "конвенционални" методи за всяване на респект (единият от тях му викали Влад Набучвача, щото набучил бая хора на колове). Били са доста кръвожадни, но това далеч не значи, че са били буквално жадни за кръв.

Иначе легенди за същества, наречени вамипири, има от бая време, включително по нашите земи, но тук подробностите не са ми доктам ясни и може би Андраш може малко повечко да пообясни. При всички положения нямат нищо общо с "класическия" образ на Дракула.

Шамайоци, това че знаеш какво е бръснача на Окам, не значи, че знаеш как да го използваш. Както очевдино се получава в твоя случай. Птицечовката съществува. Факт. Никакъв бръснач не ти трябва. Докато за вампирите факти няма. Както и няма факти, че България е купила мача с Беларус. В тези случаи просто се приема за достоверно по-простото твърдение - вампири няма, а ние просто играхме по-добре от беларусите. Просто е като кандидат-студент.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб юни 09, 2007 9:03 am

Лоустеф, смятам,че найстина Дракула не е най-добрият пример, но пък е най известният. И друго - ние българите сме били малко по-милостиви от вампирите (те ти пият кръвта, а ние само сме пили вино от главите на враговете си), но иначе рицарите минаващи през българсиките земи (по време на Асеневци) са направили наблюдения, че сме били езичници и варвари (поради същата тази чаша).

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » съб юни 09, 2007 11:13 am

Българската история се гради на много митове. Чашата от черепа на Никифор се споменава само в анлите на визнтийските автори, които са имали за цел да покажат колко големи варвари са българите. Когато кандидатствах преподавателите наблягаха на това, че според най-новите исторически разработки въпросната чаша е една измислица. Доказателства за съществуването й няма, но, за съжаление, няма и надеждни български източници от Първото българско царство, които да покажат българската версия за много от събитията.

В същото време латинците имат основание да нарекат българите езичници. И причинете за това са в религиата по нашите земи в началото на 13 век - източно православие и силно разпространено богомилство. И двете са обявени за ерес от папата.

ПП. Айн Алкар, как кан Крум е пил вино от черепа на Никифор, след като съгласно законите му пиянството се наказвало най-строго?
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » съб юни 09, 2007 1:13 pm

Стефане, студент-сесия-друг път. Аз не трябваше и за толкова да влизам във форума, ама на, имах свободно време. Ще пусна само линк към две стари теми, където се беше писало за подобни неща. Не са много подредени, ма пък има и коректно цитирани източници:
http://www.sivosten.com/forum/viewtopic ... 0105#10105
http://www.sivosten.com/forum/viewtopic.php?t=1035

Шамайоци, не си се запознал с принципа на Окам. Само така си мислиш.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » съб юни 09, 2007 6:10 pm

Кокаине, има един разказ на рицар, който станал жертва на българска "магия" по времето на Иван-Асен ІІ и на всичкото от горе му давали да пие вода от черепа на свой съратник (бил е пленник или нещо такова)

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 11, 2007 9:14 pm

1)
Ако трябва да бъдем прецизни - вампир може да си направите и по системата в сегашния й вид. Има една магия, наречена вампиризъм от школата на мрака - просто си направете персонаж, който предпочита да прави тази магия в съчетание със сериозна захапка по вратната аорта на жертвата.

(ако много искате обяснение - болен е от сърповидна анемия. Тази гадост и се предава наследствено, така че героят ви лесно може да се окаже част от по-голяма общност на люде, които обичат да хапят по вратовете).

Ако левелът на героя е достатъчно висок, си вземете и школата въздух - ще можете да летите, да ставате невидими, да се "забързвате" и т.н Отделно ш. мрак ви дава разни прилепи, разстилане на тъмнина и т.н.

2)
Колкото до върколак - съчетайте друид* (заради "сила на мечка" и "бързина на пантера") със школата мрак - там има красиви неща като заклинанията: кръвожадност, докосването на незнам си какво, банши (което банши лесно може да се смени с " вълчи вой" без естествено да се променя системния ефект) и т.н.
Ако левелът на героя е достатъчно висок - може от тук нататък да избирате между:
- школата хаос, заради неговото прословуто тройно или нищо, което може да се приложи и върху бъфове.
- да жертвате черния дроб на героя и да вдигнете ОП билки на 12 ( което всъщност няма да отнеме много експи при начално ниво 6, + 4 нива бонус от Друид) с цел системна злоупотреба със смеси от рода на Адско цвете в комбинация със ранилист и тем. подобни.
- Не на последно място остава и моментът със вдигането на СУ-ия юмручен бой и/или Берсерк, което просто попадат в десетката за такъв персонаж. Вместо ю. бой може и борба... а и "твърдата кожа" не е излишна...

За жалост остава проблемът с липсата на СУ или заклинание, което да те преобразява в кринос или пълна животинска форма. Но има едно заклинание на друида, което (ако не ме лъже паметта ) даваше твърдо фиксиран размер редуциране на щети (не помня даже какви точно бяха). Нищо не пречи чисто системният ефект на това заклинание да е съпроводен със някакви изменения по външния вид на героя - много сериозно уедряване чертите на лицето и то най вече в областта на челюстите и надочните дъги, поява на много обилно окосмяване, удебеляване на кожата и усилване (тоест уедряване) на костите... и т.н.
Като се съчетае с одобреното във форума заклинание "костни шипове"** (които са като на върколака от Мутант Х ), се получава нещо, което изглежда (и не само изглежда) много сериозно. При това без да е нужно да се мислят нови СУ-та.

Извод - Хм Вампира, може да стане и със комбинацията СУ маг, плюс школа мрак и въздух. Иди додйди за него, обаче върколака иска повече. При него се събрат следните СУ: Маг, ш. Мрак, Друид, ю. бой, борба, берсерк, твърда кожа... еветуално, но всъщност желателно и Горянин... ако не ме лъжат очите това са седем, осем специални умения... а някой иска да ги замени с едно единствено СУ, което системно да прави същото като тези седем, даже осем!! Погледнато от този ъгъл и аз не одобрявам СУ Върколак или нещо подобно, защото ако даде ефекта на тези седем, осем СУ-та, ще е абсолютен чиит. Може разбира се да комбинирате само СУ маг, ш. мрак и друид, плюс общо умение билки на шест (което идва безплатно и с бонуса от друид ще ви позволи да имате билки на 10 без да дадете една точка опит). Истината е, обаче, че берсеркът и юмручният бой/борбата, ще ви липсват осезателно при среща с чист войн същото ниво (ако не броим бъфовете, които могат да се получат от билките - с тях става страшно).

---------------------------
* Вярно е, че СУ Друид задължително има само ненападателни магии. Това обаче не задължава героите, които имат друид задължително да са пацифистично настроени песронажи.
** Заклинанието "костни шипове", също не е това, което нормално се разбира под нападателна магия. То просто ти дава чифт много голями "бокс-ове", който позволяват париране и не могат да бъдат избити ( но плащаш мана, за да го поддържаш всеки рунд, като преди това трябва да го кастнеш). За сведение - системно дадените "бокс-ове" могат да дадат до +6 твърда щета, което както и да го гледаш си е почти два зара, при това могат да стоят постоянно на ръцете на персонажа.
Последна промяна от cherno_slance на пон юни 11, 2007 10:00 pm, променено общо 4 пъти.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » пон юни 11, 2007 9:51 pm

вратната аорта на жертвата
Това за кой биологичен вид става дума?

Сърповидноклетъчната анемия пък какво общо има с вампиризма? Пиенето на кръв може да има някакъв смисъл само при желязодефицитната, до колкото знам.
А и мутацията на сърповидноклетъчната е рецесивна, така че да се окажеш в по-голяма общност такива хора е лесно, само ако си в хематологията.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пон юни 11, 2007 10:19 pm

Андрас, доколкото знам при всички същества, с общо взето хуманоидна форма, има едно нещо, наречено шия. В гория му край се намира израстък, начерен глава. При някой индивиди в нея има мозък и той трябва да се захранва с кръв. Понеже природата е щедра, е дала АРТЕРИЯ на всички - дори на такива като мен, които нямат мозък, който да се захранва с кръв, минала през белите дробове и т.н и т.н.
Разбира се, хубавата новина е, че си започнал да разбираш хората по смисъл - виждам, че прекрасно си разбрал какво казвам, но все пак не си издържал на изкушението да блеснеш със своя интелект и езиково богатство.

В Африка е имало цели общности, където анемията е била наследствена. По дискавъри обясняваха, че хората с тази болест не са изчезнали, защото дори в латентно състояние анемията водела до изменения на кръвните телца, които не позволявали на сънната болест да се разпространи в инфектирания от мухата цеце организъм. Естествено, имало е индивиди, които са имали лошия късмет при тях болестта да се прояви в активна фаза. Също така е естествено, че в районите, където разпространението на мухата цеце е ограничено, разпространението на анемията също е намаляло, защото е изчезнал полезния ефект от нея като наследствена мутация.

И последно - РПГ-та са фентъзи и реализмът трябва да спре до едно ниво на детайлност. Казвам го от личен опит, защото играчите ми постоянно се оплакват, че светът около тях реагира прекалено реалистично. И за да не бъда голословен, ще дам конкретен пример:
В една от сесиите героят на единия играч възкреси бебе, премазано от отломка в пожар. За награда местния шеф на гилдията на маговете му дойде в компанията на адвоката си. Вместо летящи фаерболи го глобиха със четири златни монети, задето е практикувал магия, без да има разрешително. С цел да оттърве глобата героят (тоет играча), каза че го е сторил безплатно и следователно постъпката му не може да се тълкува като извършена по занаят. В отговор - като чуха думата БЕЗПЛАТНО - го глобиха с ОЩЕ три златни монети за дъмпинг).
Играчът стисна зъби и каза:
- Защо не решим този въпрос с дуел.
- Момче - отвърна му шефа на гилдията на маговете в града, който представляваше един възстар и откровенно алчен човек - първо магичеките дуели са забранени и второ - не ме занимавай с глупости! Достатъчно време, тоест пари загубих, само за да дойда да говоря с теб лично!
Играчът преглътна и това защото си беше НАПЪЛНО РЕАЛИСТИЧНО И ЛОГИЧНО. Но после ми каза:
- Ай стига толкоз реализъм, а? Имам чувството, че бях маг със ш. въздух и пусна мълния, ще почнеш да ме боцкаш, за да ми изпериш аперите в тялото!
Последна промяна от cherno_slance на пон юни 11, 2007 10:31 pm, променено общо 4 пъти.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пон юни 11, 2007 10:22 pm

абе, вампирите не хапеха ли Яремната вена?

Отговори