За Вампирите

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 10:24 pm

Има болест,която е свързана с недостиг кислород в кръвта.Много рядко някой болни са принудени да пият кръв,но най-често от животни.
Има и такива - например белодробна недостатъчност. Болните от тях или не са в състояние да пият кръв (освен понякога собствената си), или умират преди да им мине подобно нещо през ума.

Но, да, пиенето на кръв е заболяване. Психиатрично.

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » нед юни 17, 2007 10:34 pm

Andras написа:Но, да, пиенето на кръв е заболяване. Психиатрично.
Психиатрично заболяване предизвикано от клинично-прав си.
:worship:
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Reksar
Чирак
Мнения: 26
Регистриран на: съб май 19, 2007 10:36 am
Местоположение: БУРГАС

Мнение от Reksar » нед юни 17, 2007 10:34 pm

да но съшто така в древноста тази болест е била много развита и от там почват повечето измислици за вампири но съшто така съм чел че има хора които пият енергията на други (вътрешната енергия) така че има така наречени енергийни вампири яа ако някой пита кво е вътрешна енергия и къде се тренира ште му кажа само Шао-лин

Потребителски аватар
CrazyMadMan
Калфа
Мнения: 59
Регистриран на: пон мар 19, 2007 7:13 pm
Местоположение: София, Овча Купел 2
Контакти:

Мнение от CrazyMadMan » нед юни 17, 2007 10:38 pm

И аз съм чел за енергийните вампири,но не вярвам да съществуват.
Изображение
My frozen blade your hear will pierce,
filling it with morning frost.

Reksar
Чирак
Мнения: 26
Регистриран на: съб май 19, 2007 10:36 am
Местоположение: БУРГАС

Мнение от Reksar » нед юни 17, 2007 10:52 pm

аз вярвам щтот съм срещал с такъв човек ако искаш ми вярвай но сред срещата с него се чувствах по зле от всякога и още веднъж го срещнах и пак така бях

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » нед юни 17, 2007 10:56 pm

Добре бе, хора, като не знаете някоя думичка, защо аджеба я ползвате? Айде обясни ми, какво е 'клинично заболяване'!

И другия медицински гений с разпространената болест в древността! Ако се опитам да хвърля карти, сигурно ще се окаже, че някога, някъде е чул нещо за порфириите, които са генетични заболявания, засягащи кръвта и да, при семейство с много близкородствени сватби, което разнася тия гени, ще са по-чести. С тази разлика, че порфириите дори бегло не се подобряват от лочене на кръв.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт юни 19, 2007 2:19 pm

Просто нямам думи!!!
Толкова много примери, всеки защитава своята (къде с малко не до там добри доводи), но всеки иска да покаже, че другият е по-тъп от него и да го нахока.
НЕ МОЖЕШ ДА УЧИШ ЧОВЕК ХОКАЙКИ ГО! Трябва да му кажеш как става, да разбере грешките си.
Относно създаването на вампирите хайде заедно, а? Ще е по-лесно и забавно даже може да гласуваме предложенията, че ми писна от толкова идеи и упреци.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт юни 19, 2007 2:21 pm

CrazyMadMan написа:С две думи-пиенето на кръв е заболяване, вампиризмът-измислица
Еми последният път като четох книгата видях, че пише, че системата Аксиом16 е за разиграване на фентъзи приключения, а измислиците са само част от тях!

Е май не се получи цитата, ЩО?

lowstef: Не ти се получи цитата, защото ти бяха изключени BBCode.
Последна промяна от Ain alkar на вт юни 19, 2007 2:46 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт юни 19, 2007 2:34 pm

Кратка справка - аз не искам да го уча. Искам да го нахокам, че да ходи да се учи сам.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт юни 19, 2007 2:36 pm

Твой си проблем ама само нерви хабиш.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » вт юни 19, 2007 3:13 pm

Мислиш че хабя нерви? Аз си ги възстановявам.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 19, 2007 3:56 pm

Той не говореше за твоите нерви, струва ми се:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » ср юни 20, 2007 6:45 pm

Не и неговите и на всички аз като пуснах първата си тема след първият недобър отзив започнах да се притеснявам и накрая стана така, че с парцалите ме изядоха (Ако някой не си спомня това бе темата за Пленяването и Избиването на боговете). Всеки път когато влезех в форума и виждах ново съобщение треперех, защото се страхувах пак да ме викат (и почти винаги бях прав).

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » чет юни 21, 2007 5:34 pm

Не знам дали някой го е споменавал досега в темата, обаче и в сегашния вид на а16 има вампири. Те обаче са по-известни като "магьосници на мрака, владеещи магии от 7-мо ниво".
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » чет юни 21, 2007 7:28 pm

Благодаря, че ни освети, но вече по-горе бе описано как се става вампир ако имаш мнаго умения и си поне 20 НИ.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юли 03, 2007 2:02 pm

В сесите ни напоследък се навъдиха то тези гадчета и понеже сме двама разказвачи, аз ще пусна вида вампири който прилагам. Вампирите на другия разказвач са порт от друга система и не мога да ги опиша. В случая вместо вампири, каквито офицялно няма в Магландиум ще ползвам друг термин: Кръволоци.

Кръволоци от рода/вида Вораш-Архи*
Кръволок се става, след като пиеш от кръвта на „донара“ или носителя на „заразата“ явяваща се паразитираш симбиот, който се настанява между клеткине на гръбначния мозък.

Положителни аспекти на вампиризма Вораш (системно):
- Покачва скоростта на заразения с 2*НИ (където НИ е текущото Ниво на героя) с произтичащите от това последнствия. {Паразита има по бърз достъп до крайниците и ги задвижва, прави регулярните движения със скоростта на рефлексни такива}
- Удвоява расовите ограничения за основните показатели. {Част от действията се поемат от самия паразит.}
- При покачване на ниво героя получава допълнително 2*НИ ТР. {Тъй като паразита също трупа зания и тези знания спомогват за развитието на гостоприемника}
- Тъй като настъпват леки физиологически изменения в челюста на героя (увеличаване размера на кучешките зъби) той придобива атака „Захапка“ със сила ПР;СИ;Л, която вкарва 2 зара пробивна щета и има възможност да добави половината от БЩ (+БЩ/2).
- Когато Кръволака вкарва щета със захапка то той може да възтанови 1/2 от нея като ТЖ, от чистата щета която понася ухапания след, като тя се намали от евентуални защитни средства. {От концептуална гледна точка и за противовес на един (първия) пасив.}
- Ако кръволока/героя е в позиция на борба когато употребява атаката си със захапка вместо стандартния бонус от +НИ/2, той ползава пълния бонус от +НИ. {Отново от концептуална гледна точка.}
- Ако героя пие от кръвта на дадена жертва без да я убие, то при последващи взаимодествия с нея (разговори) ПсУ-то на жертвата пада с броя пъти, които е пил кръволока, но не по-малко от 1-ца. За едно пиене на кръв се счита поне 10 ТЖ отнети накуп чрез захапка.
- Вораш-Архи може да „създаде потомсво“ като пие от кръвта на избранника и го докара на ТЖ< -10 (има възможност избранника да умре и неточна преценка), след което да даде на този, който е избрал да пие от собствената му кръв. Трансформацията продължава около 10 минути до 1 час придружен с адски болки. След което новия паразит вече се захваща за гръбнака на гостоприемника и му дава всички пасиви и активи.
- Паразита удължава естественият живот на гостоприемника десетократно. (Това ще рече 100*10=1000 години живот за Вораш-Архи гигант.)


Отрицателни черти на Кръволоците:
- Губят естественото възтановяване на ТЖ чрез сън.
- Губят ежедневно по 10 ТЖ.
- Придобиват статут „Създание на мрака“ със всички произтичащи от това негативи. {Самия паразит е създание на мрака в най-общ план, а заедно с него и гостоприемника придобива този статут.}
- Придобива непоносимост към светлината**, като от нея понася Щ = Св.- НИ на рунд в битка или на час извън битка. Може да понесе щети дори в прекаляно ярка нощ. За ноща понася Щ = Св.-5-НИ, ако резултата е отрицателен, героя не трупа ТЖ!!!
- Придобива ленност през деня по долоизложените таблици:

Вяско действие му отнема толкова пъти повече ТД:
изграв 7,00 - 10,00 - х2
10,00 - 12,00 - х5
12,00 - 14,00 - х10
14,00 - 16,00 - х5
залез 16,00 - 19,00 - х2

Реакцията му става:
изграв 7,00 - 10,00 - РЕ/2
10,00 - 12,00 - РЕ/3
12,00 - 14,00 - РЕ/5
14,00 - 16,00 - РЕ/3
залез 16,00 - 19,00 - РЕ/2


Лечение: Дори тялото да е мъртво паразита продължава да живее в летаргия поради неимоверната си усточивост. За да се унищожи самия паразит талото трябва да бъде пречистено с огън (изгорено) и пепелта заровена дълбако, тъй като понякога дори в нея може да останат „живи“ спори от него.

Алтернативни методи на лечение: Предполага се, че някой от древните магии могат да благоприятстват отделянето на паразита от гостоприемника, но като страничен ефект обикновенно се стига до смърт на самия гостоприемник. Друг алтернативен метод на лечение е да се потърси помощ от жреците който в древността са контролирали паразита и са го хранели с тела преди той да намери своя гостоприемник.


-------------------------------------------------------------
*Вораш е името на един мистичен герой живял между Първата и Втората Война на боговете, във времената, когато срещата с бог не е била проява на болест, а пълна реалност. Съдбата на този герой била обвързана с бога Архи роден дирекно от тялото на създателя. Богът нямал други последователи освен въпросния герой, а героя от своя страна не бил особенно набожен и всячески се оптивал да стане атеист. Това често водоло до спорове между Вораш и Архи, който както можете да се досесите бил силно против идеята за атеизма. Макар да твърдял, че не е вярващ Вораш често се възползвал от услугите на своя бог и това му спечелило голяма почит сред простосмъртните, а също и едно малко кралство. Спкойния живот обаче не бил подходящ за такава душа на действието, като нашия Вораш и затова той с радост приел последната задача на Архи. След нея, по негови думи, ако я изпълнел Бога щяля да признае на всеослушание, че неговия единствен вярващ е атеист и да де откаже от него оставяйки го да върви по питища, които сам си избира. Макар и умен Вораш бил простоват и не забелязал припламването в божественото око.Така той се отправил към „Коланите на вечноста“ високо в планината Шайол Гул, където се намирал Първия храм на Първородната. Много препятствия преминал той и много кръв вкусил меча му по пътя към високия връх.Изпитал и страст с жриците от Ханоба в подножието на Шайол и мъка при раздялата си Кабиридаламалана от манастира на Алфана в който се лекувал. Радост с верния си спътник Гамеш в дългите студени нощи край огъня и тъга и яраст, кагато той паднал под ударите на жрецита на Първородната. Разочарование при срещата му с пазителя, защото истариите го описвали като велик войн , а пред него се изправил съсухрен старац. Изненада, когато разбрал предателствато Архи спряма себе си. Ненавис към Архи разкъсвала душата му докато оковите от адамантии пристягали крайниците му в мрачните подземия на Първия храм. Болка! Неописуема болка доката паразита прониквал в тялото му, докато бил разпънат на жертвения олтар. А след това истирията е извесна. Паразита който обикновенно убивал гостоприемниците си най-сетне открил това което търсел и отдал на героя силата си. Дарилго с неописуемо могъщество, но и с много мрачни страни. Това обече нямало значение за Вораш, защото той имал нова цел в живота си - да открие и унищожи своя Бог. Легендата твърди, че преди финалната битка между двамата Вораш бил наречен Кръволока и Мрачника заради чертите, които му придавал паразита в тялото. След битката провела се на най високия върх на планината Кори Ата-Ан от разрушения върх слязъл само Вораш. Думите който произнесъл все още се казват със страхопочитание от бардовете: „Богът е мъртав!“ Историте за това какво станало с Вораш-Архи (новото име което му прикачили бардовете) разказват различни и противоречиви неща за съдбата му. Едно обяче в тях се повтаря: „След като тридесет години служил на своя бог и още 300 го преслудвал Вораш най-сетне бил свободен сам да определя съдбата си.“

**Сила на светлината
Дневна светлина 3 зара - от 8 до 12 обикновенна дневна. Може да се определя от разказвача или чрез зарове.
Факла (обикновенна) - 2 зара +3.
Свещ (лоена) - 1 зар +3.
Случаен проблякък в ноща 3 зара -3.
Нощна светлина 2 зара. Взима се в предивд само ако е 10 или повече, иначе не влияе на кръволока.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Ain alkar
Ahlen
Мнения: 686
Регистриран на: вт яну 03, 2006 6:15 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Ain alkar » вт юли 10, 2007 11:10 pm

Я кажи Вилорп не спомена ли, че Вораш е гигант по-горе и да е живял между двете войни е невъзможно освен ако по някакъв начин не се е освободил от Бездната.
Друго. Твойте хъм... Кръволици стават за игра... ако им намаляваш опита двойно.
Използвай ги само ако най слабите им противници изглиждат така:

Ни:0, Ск:16, Ре:18, МР:1-2, МТ:1-2
Си:12, Л:12, Пр:12, Ин:1, Из:8
---, ТЖ:25
Атака1:---
Атака2:захапка/22/6ТД+1/2 зара + 1*
Обща За:30
МЗ:1, УО:инорира, ПсУ:игнорира, Во:игнорира
Зах:36**, Бди:6, Ста:12, Про:14
Умения:Немъртъв, Мъртва плът(игнорира ВЩ и 6 Реална), Малък размер(+2БЗ, +2Про)

*При атака с захапка те остават на врата на жертвата и за всяко 1 допълнително ТД нанасят 1 прогресираща Щета (за пърото 1 за второто 2, общо 3, за третото 3, общо 6, и т.н)
** Когато е на врата на жертвата тя може да се освободи трупайки сила срещу Захвата на създанието.

ПП:Създанията са вдъхновени от Blood+ тринадесети епизод.
ППП: Имам още такива от Кръв+.
http://www.stihovebg.com/Proza/Razkazi/Pisak/45139.html
Кейт лежеше в леглото си будна…

Отговори