Титли

Стари теми

Модератор: Модератори

Заключена
Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Титли

Мнение от Fenrir » чет ное 29, 2007 9:00 pm

Дойде ми тази идея /благодарение на Lineage :wink: и Н5 /.Тя включва следното:
След като някой герой е комбинирал няколко СУта,при определени комбинации героят ще получава титла.Според мен това би разнообразило ролевата система и света и би възвеличило героите.Ето и някои титли,които измислих и взех от др.игри:

Забележка:Всички изискващи СУта са нужни на 12 степен на владеене.

Бой с две оръжия,Продължителна атака,Войн- Танцуващ с остриетата

Магьосник,Школа на Въздух,Земя,Огън,Вода,Бърза мисъл- Каталист

Магьосник,Школа на Реда,Бърза мисъл-Пазител на Порядъка

Магьосник,Школа на Хаоса,Бърза мисъл-Анархист

Магьосник,Школа на Светлината,Бърза мисъл-Инквизитор,Екзорсист

Магьосник,Школа на Мрака,Бърза мисъл-/съжелявам за името,но не се сещам за друго наименование/ Некромант /друго мое предложение е Черен магьосник/

Друид,Възстановяване на мана,Бърза мисъл-Архдруид /незнам как точно да преведа Archdruid/

Жажда за живот,Регенерация,Твърда кожа-Пазител на живота

Стрелец/Войн,Специалист в... /оръжие/- Майстор в... /оръжие/

Специалист в защитата,Специалист в юмруци,Специалист в Борба- тук просто не се сещам как да го нарека-например Специалист в бойните изкуства или Сенсей.
Крадец,Убиец-Шпионин,Отровител

Изобретател,Ковач-Механик


За сега ви представям тези титли,имам още,които сега правя и ще чакам одобрение,за да ги пусна :wink:
Последна промяна от Fenrir на чет ное 29, 2007 10:00 pm, променено общо 1 път.
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » чет ное 29, 2007 9:11 pm

Не, не, не, недей, моля те! Не че нещо, но... не знам откъде да почна... Ще го синтезирам така: титлите не трябва да имат нищо общо със системата, те трябва да бъдат към ролевия аспект на играта. Изключение би било ако, да речем, някои благородници - принцове, принцеси и пр. паплач - са обучавани от стар, но умел учител на древни и тайни изкуства и т.н. Иначе, както ти го предлагаш, не става, сори.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 29, 2007 9:38 pm

Съжалявам, не съм се изразил правилно- нямам предвид те директно да влязат в системата. Бих искал те да са чисто ролеви :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Мнение от nikestan » чет ное 29, 2007 10:15 pm

По-добре системата с престижни СУ-та. И без това подобни копи-пейст от разни игри често са несполучливи идеи (не и ако не са добре перефразирани и нагодени към сетинга и системата). Тези титли какво ще носят, освен че ще трябва другите да наричат така героя ти, което според е твърде безполезно, дори би ми развалило удоволствието (аз самия не знам какво е каталист, та камо ли някой в Магландиум, а и предпочитам, когато играя по българска система да използвам български думи).
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет ное 29, 2007 10:17 pm

Герой добутал до 8-мо ниво е единствения ми който имаше повече от 1 СУ на 12-та
Певец и Магьосник каква титла ще му сложиш?

А иначе ролево е интересно и ако се прави такова може да е като имената на гоблините.
Ма - за магьосник
Во - за войн
Ак - за акробат
Уб - за убиец
Кра - за крадец
Пе - за певец


Съответно моя човек ще се казва ПеМаКра де Магикон Ринсуид Ашмодеански.
Най-първия ми ще носи името ГоДруСтре Мандрагор - Горския

такива ми ти работи (;
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » чет ное 29, 2007 10:39 pm

nikestan написа:По-добре системата с престижни СУ-та. И без това подобни копи-пейст от разни игри често са несполучливи идеи (не и ако не са добре перефразирани и нагодени към сетинга и системата). Тези титли какво ще носят, освен че ще трябва другите да наричат така героя ти, което според е твърде безполезно, дори би ми развалило удоволствието (аз самия не знам какво е каталист, та камо ли някой в Магландиум, а и предпочитам, когато играя по българска система да използвам български думи).

Ни най-малко съм давал копи и пейст,още в началото на моята регистрация заявих,че най-мразя да ми копират идеите или аз да копирам такива!

Vilorp,наистина не е лоша идеята ти,относно това за трудното вдигане на СУта-вярно,трудно е,но пък са престижни,което ще възвеличи твоя герой.

П.п.-вие не разбирате какво е Каталист,аз пък също не знам за Днд или др. такива.Каталиста е е в Н5 /там героят каталист е експерт в унищожителни магии/ :wink:
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
nikestan
Frozen
Мнения: 274
Регистриран на: пет авг 26, 2005 4:11 pm
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Re: Титли

Мнение от nikestan » пет ное 30, 2007 12:00 am

Fenrir написа: /благодарение на Lineage :wink: и Н5 /
Е, знам, че не си ги преписал буквално и някои са твои собствени, но доколкото си спомням от Лайнейджа (дето съм го играл малко) тоя танцьор със саби го имаше, но да не издребняваме толкова. По неприятното е наличието на абсолютни чуждици (тоз каталист много рядко съм го чувал). За да има успех идеята ти имената на титлите трябва да са напълно оригинални и на чист български език, защото и без това няма смисъл да си играеш да ги измисляш на английски. Но продължавам да твърдя, че титлите трябва да имат системно "облекло", както онази идея с престижните СУ-та, заета от престижните класове в ДнД предполагам. За съжаление разработката й май замря.
The superior man is modest in his words, but exceeds in his deeds.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » пет ное 30, 2007 12:15 am

Извинявай, не съм се изразил правилно...

Титлите са елемент изключително присъщ на играта, онази част от нея, в която вие сте невероятния елф-стрелец, човек-магьосник, джудже-воин, гигант-варварин и т.н.... В смисъл - нямат нищо общо със системата, а с разиграването на ролята.

СУ-тата са част от системата. Системата служи за метаигрово определяне на резултатът на дадени действия*.

Сиреч, ако разгледаме играчите като актьори и някакви особени зрители (защото те играят само за себе си) - героят, който е лорд на еди-коя си крепост нанася съкрушителен удар на гоблина. Магьосникът, архимаг на Магикон призовава ураган. И т.н. - това се случва "между четирите стени". Тук титлите имат значение. "СУ"е непознато понятие както за лорда, така и за архимагьосника.

Отвъд "четвъртата стена" обаче титлите не значат нищо. Там определящи са СУ-тата и показателите. Играчът, чийто герой е лорд в Магландия, хвърля 48 щета. Играчът, който управлява магьосника, хвърля АУ 3.

И накрая, да го илюстрирам малко по-ясно, защо не трябва да "рушиш четвъртата стена" според моята аналогия: ако го направиш по този начин, едва ли не селяните ще трябва да си говорят за СУ-та, умения и показатели. "Царю мой, направи ме рицар, защото вдигнах Специалист в Защита на 12. ниво". Ти самият имаш ли представа какви са СУ-тата на Елизабет Втора, че да са я направили кралица?

*Тук сега някой ще ме насоли, че много греша, а навярно просто не съм се изразил като хората, но имайте предвид, че това е най-доброто от мен в конкретната ситуация
シャマョツィ

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет ное 30, 2007 12:22 am

Всъщност си прав. Предложението е тъпо и твърде компютърно. Веднага се сещам за НОММ 4, а 5 съм я играл 3 часа, после станах отвратен.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет ное 30, 2007 1:11 am

Shamajotsi го е казал много добре.Но освен това има и още една причина, поради която титлите в А16 не огат да са обвързани със СУ и тя е, че А16 е безкласова система. Обвързване на определени умения с титли веднага ще даде насоеност в развитието на героите и ще ги постави в определени шаблони, а това не е целта на А16.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Fenrir
Чистокръвен
Мнения: 741
Регистриран на: нед юли 01, 2007 4:01 pm
Местоположение: София

Мнение от Fenrir » пет ное 30, 2007 9:57 am

Добре,вие винаги сте прави и напълно ви разбирам,явно,че идеята е тъпа :)
Всеки хубав миг ще бъде бавно погълнат от мракът и тъмнината на вечността...

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » пет ное 30, 2007 3:47 pm

Щом е така

*щрак*

Заключена