Въпроси и Отговори

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пон апр 11, 2005 8:18 am

Ако имаш БЩ 1 или 2 я прибавяш цялата, а ако е над 2 прибавяш само 2. Това е (споед мен) защото щетата от захапката не зависи от силата на цялото тяло или поне не толкова, колкото щетата от удар с лапа.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон апр 11, 2005 4:55 pm

Това означава, че ако имате 5 зара щета на атаката, прибавяте до +10 от БЩ на създанието към нея. Така ако създанието има БЩ < 10 тя ще се добави цялата (например 6), но ако е по-голяма от 10, тя не може да се добави цялата. Такак както се прибавя към щетите на двуръчните оръжия.

Пример. Герой с БЩ 10, атакува с:
- Едноръчно оръжие с 4 зара щета: Ще да добави само 4 от БЩ към тях (по +1 на зар, общо до +4 от БЩ).
- Двуръчно оръжие с 6 зара щета: Ще добави цялата си базова щета от 10 към тях (по +2 на зар - общо до +12 от БЩ)
Затова, героите с много висока сила имат по-голяма изгода да ползват двуръчни оръжия от тези с по-ниска сила. Иначе БЩ на максимално развит Гигант 22 СИ (БЩ=14) не може да се приложи към нито едно едноръчно оръжие - просто няма оръжие, което да нанася 14 зара щета.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон апр 11, 2005 8:25 pm

Стр. 99
Динамично повишаване на шанса за успех

Това е регулярно действие, което трябва да се обяви преди да се извърши проверката за успех.

Когато става дума за концентрация, това води и до динамична промяна на РЕ на героя.

Динамична промяна на Реакцията

Ако по някаква причина тя се промени, те губят реда си дори и когато това стане по време на собствения им ход и едва след като отново получат ред, според стойността на временната си Реакция, могат да продължат хода си.
Въпрос: Ако герой атакува и реши да повиши атаката/стрелбата си с +2 (4ТД), автоматично реакцията му спада с 2 и преди него могат да играят другите герои и врагове? За произнасяне на магиите има даден пример, както при него ли е?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 12, 2005 2:02 pm

Не, намаляването на реакцията важи само при "концентрация", а тя възниква само при ментална дейност - магии. При Атака/Стрелба, това е действие тип прицелване и не намалява РЕ на героя.

ПП: За по-сигурно е трябвало да напиша "при концентрация за ментална дейност", но не съм го направил - моя грешка.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт апр 12, 2005 2:55 pm

Чисто информативно: Герой има Сила 6. Слага пръстен и му се вдига силата на 8. При повишаване на ниво как ще се определи колко зара за жизненост да хвърля - от оригиналната му статистика или от променената :)

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » вт апр 12, 2005 3:02 pm

Ако носи пръстена, според мен ще е от променената.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт апр 12, 2005 3:03 pm

от оригиналната. Мисля, че при всички магии, отвари и други винаги е споменато, че повишението не влияе на параметрите при покачване на Ниво.
Не може да бъде повлияно от пръстена, защото един пръстен в групата може да бъде разменен между всички нейни членове. А и влиянието на подобни атрефакти е магическо, следователно действа като заклинание - не оказва влиание при покачване на ниво.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт апр 12, 2005 6:17 pm

За билките: В книгата е споменато, че билките се търсят в зависимост от каква ти е прецизността. Моментната (или оригиналната?) прецизност посочва до колко различни билки може да търси героят. Предварително трябва да ги определи по имена или просто казва "Търся пък каквото намеря?"?
Да приемем, че вече сме намерили там каквото сме намерили. В един пример на стр. 156 е казано, че за лечебна отвара е необходимо да има 2 струка ранилист и 1 струк алое (това прави 3 билки обсхто?). Ранилист повишава ефекта на дугите билки. Значи ли това, че не е необходимо да бъде използван в съществуващата отвара? Ако е твърдо необходим (защото това е рецептата на отварата например) тогава къде да видим на всички останали отвари какви са рецептите и какви точно и по колко билки са необходими? Или може би един стрък от посочените в таблицата билки е еквивалент на една доза самостоятелно, а ако искаме омешан ефект трябва да ги съчетаем според наша преценка?

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 13, 2005 3:39 pm

1. При търсене се взема моментната прецизност (защо иначе ще са ни пръстените :)).
2. Могат да се ползват и двата начина - търся конкретна билка е по-добрият и е по-подробно описан в книгата - за него са и сложностите на отделните билки. Втория е подвластен на Разказвача и е по-малко прецизен.
3. Отделните рецепти не са описани. За таблицата се приема, че 1 билка е за 1 отвара. В посочения пример за лечебна отвара се прави сравнително силна такава, затова се ползват две билки и "катализатор", иначе не е задължително.
4. Приемаме интересни предложения за съчетаване на билки - надявам се, че все някой друид или горянин е поексериментирал :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Havoc
Кадет
Мнения: 211
Регистриран на: чет фев 17, 2005 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Havoc » ср апр 13, 2005 5:12 pm

BatGojko написа:от оригиналната. Мисля, че при всички магии, отвари и други винаги е споменато, че повишението не влияе на параметрите при покачване на Ниво.
Не може да бъде повлияно от пръстена, защото един пръстен в групата може да бъде разменен между всички нейни членове. А и влиянието на подобни атрефакти е магическо, следователно действа като заклинание - не оказва влиание при покачване на ниво.
Моя грешка. Сега и аз се сетих, че наистина пишеше някъде нещо такова.
Ся да не ми се върже някой на глупостите по горе. Аз съм идиот, бе, хора! Не ме слушайте!

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб апр 16, 2005 11:29 am

Колко сила изисква късия и дългия меч?

В таблицата е дадено за:
- къс меч - с 1 ръка 7 сила за стоманен и 9 сила за бронзов
- дълъг меч - с 1 ръка 9 сила за стоманен и 10 за бронзов

в описанието на оръжията (няколко страници след това) е дадено, че късия меч изисква от 6 до 9 сила, а дългия от 9 до 12.
стр 164. Изискуема сила за ползване на оръжията:
- За ползване с една ръка - СИ=Тегло*3
- За ползване с две ръце - СИ=Тегло*2
Според таблицата е дадено, че късия меч тежи 2.5кг от стомана и 3кг от бронз, а дългия 3кг от стомана и 3.5кг от бронз. Това значи:
- че къс меч от стомана трябва да има изискване 2.5*3=7.5 Сила или закръглено на долу-7, а от бронз 3*3=9 Сила.
- Дълъг меч от стомана има изискване от 3*3=9 Сила, а от бронз 3.5*3=10.5 Сила или закръглено на долу 10.

Малко е объркващо, защото е дадено веднъж така, веднъж онака, а пък според изискванията в правилата за оръжие е дадено друго.

Въпроса ми е по-скоро дали таблицата и описанието на оръжието е дадено просто примерно, за да се види нагледно и да може да се улеснява търсенето и разглеждането на статистиките + сравнение между различните оръжия за по-начинаещите играчи? Като трябва да видим за кое колко и какво ни трябва като изискване да се ръководим от правилото за изискване на стр. 164 ли или да гледаме таблицата примерно?
---------------

Втори въпрос - стр 357 магия от първо ниво "Защита от огън" описание:
Защитно заклинание срещу противоположната магическа школа. Намалява ефека на огнените магии, като при изчисляването му, МУ на произнасящият ги се намалява с МА на магьосника. Това не влияе на успеха на заклинанието, а само на ефекта му.
Не че има нещо сложно, но странното е, че всички еквиваленти от другите школи намаляват ефекта на половина. Дали не е объркано нещо или точно такава е била идеята?


Ппредложение имам за да се размени нивото на две магии от школата на реда:
- ниво 4 Ефективност - да стане ниво 5
- ниво 5 духовно зрение - да стане ниво 4

Идеята е, че първо Ефективност е ужасно силна магия според мен. А Духовно зрение има еквивалент във школата на въздуха, където магията е от ниво 3.

Предложение за да се направи корекция в силата на една магия:
Школа въздух, ниво 1, Бутане:
Запраща силна въздушна струя по посока на избрано създание с цел да го избута и събори. Въздушния удар не нанася щети, но генерира Бутаща Сила в размер на (МУ/4) зара.
Предлагам да бъде корегирано на МУ/3 зара. В най-добрия случай, МУ на магьосника ще е около 60. Това прави около 30 зара Бутаща сила, което не е чак толкова много сравнено с Бутащата Сила генерирана от много силен гигант примерно, а в най-лошия случай МУ ще бъде 4 зара (12/3=4), което би било достатъчно да успее изобщо да изтласка създанието на зад. Да не забравяме споровете и дискусията за Бутащата Сила, която водихме преди известно време!
Идеята е, че едно създание може да направи бутаща сила от порядъка на 8-10 зара сравнително лесно, като това би било достатъчно да избута създанието поне БС>16+Стабилност, докато 3-4 зара може да не стигнат до абсолютно никъде и да не направят абсолютно нищо, дори при високи зарове. Това прави магията леко безсмислена. Вариант би бил да има твърд зар преди изчислението на МУ/3 или МУ/4, например да дава твърди 2 зара примерно + МУ/4, което увеличава шанса достатъчно.

Сравнявам бутането, като действие с магията Бутане:
- атака сравнено с Магическа атака.
- Бутането като действие има реална щета, а магията няма
- Бутането като действие има средно по-висока бутаща сила, от колкото магията (при МУ 40 ще се генерират само 10 зара БС!!).
- Бутането, като действие може да си увеличава ефекта според засилката (всеки 2 метра дава +1 на зар, максимум до +3). Което означава до +30 (10 зара * 3=30).
Аз лично виждам действието Бутане с пъти по-силно от магията Бутане. Което не е критерий, но все пак прави магията доста безполезна.

Освен това имам предложение за няколко нови магии, но за тях по-нататак малко :)

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » съб апр 16, 2005 2:07 pm

Момчета и момичета, деца... имайте предвид, че повечето въпроси ги задавам, не защото не знам нещо или пък искам да съм сигурен какво и как е, а за да ви се изяснят и на вас някои неща. Отговорите ги има в книгата (повечето)... А да видим дали някой ще го/ги открие :)

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон апр 18, 2005 12:48 pm

Kid написа:Колко сила изисква късия и дългия меч?
стр 164. Изискуема сила за ползване на оръжията:
- За ползване с една ръка - СИ=Тегло*3
- За ползване с две ръце - СИ=Тегло*2
BatGojko: Това е вярното!!!


Втори въпрос - стр 357 магия от първо ниво "Защита от огън" описание:
Защитно заклинание срещу противоположната магическа школа. Намалява ефека на огнените магии, като при изчисляването му, МУ на произнасящият ги се намалява с МА на магьосника. Това не влияе на успеха на заклинанието, а само на ефекта му.
BatGojko: Сгрешено е описанието, ще бъде пуснато и на сайта - вярното е идентично с останалите школи.


Ппредложение имам за да се размени нивото на две магии от школата на реда:
- ниво 4 Ефективност - да стане ниво 5
- ниво 5 духовно зрение - да стане ниво 4

BatGojko: Не считам за необходимо да променяме нивата. Имам причини да са така - не е грешка. Така съм придал определен баланс на самата школа, който би могъл да се наруши, ако сменя местата. Все пак, благодаря за предложението :)


Предложение за да се направи корекция в силата на една магия:
Школа въздух, ниво 1, Бутане:

Освен това имам предложение за няколко нови магии, но за тях по-нататак малко :)
И накрая, да ти отговоря и извън цитата :) Корекции в Бутане може и да има, но след като подробно разгледам промените в БС, след ползване на новите правила за МР и МТ. Според тях ли си дал сравненията?
Да не забравяме, че магията не изисква героят да е до своя опонент и по тази причина може да не възбуди "предизвикана атака", а по последни правила всяко бутане или влизане с тяло създава "предизвикана атака". Така че нещята ще трябва да се огледат от всички страни преди да се коригират.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср апр 27, 2005 2:58 pm

Я да се набутрам между шамарите и да си поговорим за твърдата щета:).
Има три източника, които добавят твърда щета към атаката:
Базова щета
Качества на оръжието (майсторско произведение на ковашкото изкуство и т.н.)
Умения с този клас оръжия.
Сега, въпросът ми-ограничението към допълнителната щета само за БЩ ли се отнася, или един нож (примерно) не може да нанася повече от 2зара+4 по принцип? Аз мога да съм специалист на степен 6 със сила 14, и нож, копйто добавя +1 към щета, което дава щета от 2 зара +7. Кое от двете да ползвам?:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср апр 27, 2005 3:25 pm

Ограничението е само за Базовата Щета - тя изразява, колко можеш да подобриш щетите си, разчитайки единствно на мускулната си сила. Всички останали одобрения към щетата нямат никакво ограничение. Така, хипотетично може да имаме нож с +10 към щетата си (ще трябва д ае мнооооого ценен този нож) :)
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 29, 2005 8:57 am

Нищо хипотетично няма, освен че аз по-скоро бих го направил със щети 3зара+4:).
Като започнахме за щетите:)-подсилената кожа за какво се смята-метал или кожа? Имам предвид въпроса дали щетите от удари и изстрели (особено от сачми на огнестрелни оръжия) са временни или реални:).
Последна промяна от Асен на пет апр 29, 2005 9:03 am, променено общо 1 път.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » пет апр 29, 2005 9:03 am

Хипотетично няма, ама това ще е егати и легендарния нож! :shock: :worship:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет апр 29, 2005 12:27 pm

Подсилената кожа си е просто кожа, така че правилата за метални ризници не важат за нея, дори и да е подсилена чрез шипове и пирамидки, или каквото там решите.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет апр 29, 2005 11:07 pm

Това току-що изникна при форумната игра-може ли да се ползва атака с тяло с бонусите за Убиец?:)
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Rezo
Войн
Мнения: 134
Регистриран на: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Rezo » съб апр 30, 2005 11:27 am

имам един въпрос, не знам дали е задаван скоро. Тъй като играем по света на Уоркрафт (Hooray) със системата А16 (и мога да кажа, че може наистина да се каже, че е универсална и че си работи нормално), много интересен ми стана факта за каменния меч на гигантите, ако не се лъжа, който нанася Сечащи щети. Та може ли да поясните как става точно това?

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » съб апр 30, 2005 12:47 pm

Може, ако е от кремък или подобен.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » вт май 03, 2005 1:28 pm

За меча, Хамелеона ме е изпреварил - така може. А иначе е допустимо да го считате и като тъпа щета - въпрос на интерпретация, но за удобсвто всички мечове са остри.

Атака с тяло да ползва бонусът на Убиеца? Е вий са усрахти вечи (какво е казал Кръстьо Лафазанов) :) Ако се съгласи Разказвача всичко може. Аз бих дал големи наказания - доколкото си спомням имаще такива за всички оръжия с размер над 1... по стария метод за пресмятане на размера тялото колко? По новия, просто удвоете наказанието.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср май 04, 2005 10:53 pm

Да питам: СУ Точен удар може ли да те спаси от АНУ?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » чет май 05, 2005 12:55 am

Да отговоря: не може! От АНУ спасение няма.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет май 05, 2005 10:35 pm

Да питам:
- Мидена града на юг от Коритото ли е или на запад от Акримаз
- Реката отцепваща се от Мелионската река само "Река" ли се нарича
- Столовете, кулите и статуиите по Колоса какво представляват
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » съб май 07, 2005 1:53 am

Vilorp написа:Да питам:
- Мидена града на юг от Коритото ли е или на запад от Акримаз
- Реката отцепваща се от Мелионската река само "Река" ли се нарича
- Столовете, кулите и статуиите по Колоса какво представляват
1. На картата е допусната грешка, която не сме видяли досега - има два града Калал, а единият от тях е Мидена. Това е градът под Коритото - грешката е на страница 434 в книгата. По-южният от двата града е Мидена.
2. Да, Реката се казва Река :)
3. "Столовете" и "статуитсе" (429-430 стр) са предполагаеми поселища на Гоблини (статуите са основни центрове - "пъпки")

Благодаря за въпросите, ще отбележим грешката за Маидена и на сайта ни, както и ще добавим някаква легенда към картите там (но за това ще трябва време). Очаквайте скоро и изработените от вас карти на местности.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб май 07, 2005 6:15 pm

Да питам: Трябва ли да имаш познание билкарство, за да получаваш боHус към Hего?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Mistral
Гвардеец
Мнения: 585
Регистриран на: съб дек 29, 2001 12:08 am
Местоположение: Фелла / Montreal
Контакти:

Мнение от Mistral » съб май 07, 2005 6:56 pm

За това не съм сигрен, но предполагам - не.
Все пак, познание в което персонажа не специализира, се води познание с нулева степен на владеене.
"Аксиом16" - официален дом на фелинската раса...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед май 08, 2005 11:34 pm

това ще рече ли, че ако нямаш познаване на магически предмети можеш да пробваш да разбереш какво е и ако ти се падне 17, 18 или АУ разказвача ти казва всичко?!?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » пон май 09, 2005 12:24 am

Ако е изрично упоменато, че трябва да го имаш умението, значи трябва. Ако не е упоменато, значи можеш да го ползваш, като на 0

Отговори