Магии

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон май 08, 2006 6:56 pm

BatGojko написа:Викът, като такъв, както вече казах, звучи най-добре, като някакво самостоятелно умение, което би могло да е вид магия, но и умение на напреднали певци. Сега, като се замисля, подобно умение, би повишило полезността на заклинанието "Тишина". Но уменеито трябва да се опише малко по-"живо" - да не се подострят моливи с него ;), а като излрещиш в дадена посока, всички моливчета да си останат само по графити. Ако викът е достатъчно силен, че да троши дърво, то и моливът, че и масата под него, би следвало да се наранят. Самата концентрация на звука - под форма на свиркане (сещате се как се присвиват устните и се насочва струята възду) би могло да е по-висша форма и да е за сметка на силата му - така със свиркането, може и да се получи насочен звук, който да има сила да подостри молив, но не и да нарани нещо по-солидно (да приеме, че моливът е с устойчивост не по-голяма от 2-3) и т.н. Описанието на подобно умение трябва да тече горе-долу в този ред на разсъждения...
Забавното е, че тъкмо щях да публикувам "тежката" верисия на вика ;).

Слухът: Мидена, страноприемницата "Цар Траян", Кочо Талигата
От далеко са съ домъкнали, ни ти е работа. Фори Сфетулката, дето дужури на източна порта каза, че били 7-на. Дъжда валял, а те стояли сухи, но Фори му направило впечатление щото той бил станал вир вода. Казва били представили писмо лично от Дука! И после вместо към някое сносна гостилница се набутали при ония развей прах пямпала, дет се дрънкат на разни музикала. Баш у техната сграза съ набутали. Жената е дружка с една от перачките там и чула от нея, че они по цел ден се занимавали с вУкалния им хор. Оназ пасмина дет се събира един връз друг и грачат. Връткали разни кристали, мънкали сложни думи, а в залата миришело на гора след пролетна буря. Разправя още, че онея срирачи сакали са къпят веднъж у месаца, а тея странниците сека седмица!!! И не просто като чаловеци да се замият мишците и лицата, а целите да се накиснат!!! Оная, перачката де викало още на жената, че онез си сменяли и долните гащи и тя мойта кото си навила на пръста... Ена, сега съм с нови гащи, а предните не ги бех носил и 6 месеца... ц ц ц луда работа...

Факти: В Мидена ппристига група магове, по молба на Дука. Задачата им е да разучат нови поразяващи техники, които да бъдат използвани в потенциален зблъсък със се по агресивния Западен съюз. Маговете работят с изявени дейци на Мидинската гилдия на "Бардовете, Певците и Шутовете" (БПШ) - представената информация е класифицирана като секретна и е достъпна само за Дука и приближените му.

"Екът на камбаната"
Изисквания: Певец 10+, Специалист в школа Въздух 6+ (поне го виждам като въздушна магия)
Заклинанието е предвидено за използване срущу големи маси противници. Давайки възможност на приятелската армия да реагира адекватно и целесъобразно.
ниво 5-7 въздух
разход ?
ефект: Изпят е гръмовен тон който създава внушителна звукова вълна, до разстояние 4*МУ. Вълната се разпространява коносообразно от Певеца/Мага към целта и в най-далечната си точка обхвата й достига 2*МУ широчина на фронта (на разстояние 2МУ - фронта ще е МУ, на разстояние МУ - фронта ще е МУ/2 и тн.)

Щета:30+((МУ/2)+Х)зара шокова щета, където Х е степента на умението певец

Усложнение: ниво на магията и евентуално психическата устойчивост на опонентите.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » съб юни 03, 2006 11:11 pm

Обща магия 3-то ниво МУ от поне 18 (без бонусите от школите)
Меча на Аракс
Валидни цели: мага
Цена за свитък: 3+ златни
За запаметяване: 4ТР
Точки мана: 22 за произнасяне и 6 за рунд подръжка
Време на действие: по желание
Разстояние: съседно поле
История и описание: Хората казват, че маговете немогат да се бият и са прави до голяма степен, но легендарния "меч на Аракс" променя това. Мага влага своята магическа енергия в изтъкаването на оръжие (по избор на мага, но не и стрелково)* и той може да се сражава с него. Важна особенност на оръжието е, че то неможе да бъде парирано, а също така прониква безпрепядствено през всяка физическа защита. Щетите които нанася са равни на успех зара.

Атаката на оръжието се определя от два показателя избрани от мага (най-вероятно ИН като първи и Ловкост втори), към това се прибавя и МА на мага.

Спецялните удари са в зависимост от изтъканото оръжи и дали мага е специализирал в избраната школа

С оръжието се замахва за 6ТД и няма начин да бъдата намалени. Тъй като магията е обща изисква само 4 ТД за да се каже.

Пример: Маг е специалист в Брадви на 4 и фектовални на 8 (като младеж е бил буен ;)), ако изтъче брадва ще може да полза първите й две спецялни атаки, а ако изтъче кинжал първите 4-ри.

Пример: Маг с ИН 18, Л 8 и МА 6 (без школите) ще има атака с "меча" 18+8/2+6/3=18+4+2=24

ПРимер: Маг има 19МУ без специализация в школа --- 6 МА, за да направи магията 6+3зара+конц<>16+(3*2), със голяма концентрация и доза касмет се докопва до успех от 4, следовотално изтъкания кинжал или алебарда ще нанасят на противника му 4 зара магическа щета.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед юни 04, 2006 12:17 am

Тая камбана съм я пропуснал в суматохата. Сега няколко насочващи коментара.

"Екът на камбаната"
Изисквания: Певец 10+, Специалист в школа Въздух 6+ (поне го виждам като въздушна магия)

БГ: Изискванията са странни, още повече, че по-надолу даваш бонус от СУ Певец. При положение,ч е знаеш, че топ е поне 10, можеш да си спестиш обвързване на бонуса с умението. Иначе не е толкова лошо, тъй като и без това, викът епредвиден за високо ниво магове.

Заклинанието е предвидено за използване срущу големи маси противници. Давайки възможност на приятелската армия да реагира адекватно и целесъобразно.
ниво 5-7 въздух

БГ: Това е специална магия и като такава или трябва да спази правилото, че може да се научи чак на 12 степен специалист Въздух (виж в допълненията на сайта, предложената магия за Хаоса) или да си е просто специално действие, необвързано с школи и други магически правила.

разход ?

БГ: Би могъл да е директно в Умора. Да кажем 10 Умора, независимо от разрешената за хода - т.е. магът може да ползва умората си, дори и да няма 10 ИЗ в началото на хода. Така той отнема хода на другите, но жертва себе си - при отрицателна ИЗ, магът рискува много.

ефект: Изпят е гръмовен тон който създава внушителна звукова вълна, до разстояние 4*МУ. Вълната се разпространява коносообразно от Певеца/Мага към целта и в най-далечната си точка обхвата й достига 2*МУ широчина на фронта (на разстояние 2МУ - фронта ще е МУ, на разстояние МУ - фронта ще е МУ/2 и тн.

БГ: Това с 2МУ и 4 МУ е леко объркващо. Просто кажи, че се разпространява на дължина по права линия на 4МУ (дори може да е неконтролируемо и винаги да стига до 4МУ)... като се замисля, това е нещо от порядъка на 100+ Метра, тъй като 12+6=18 МУ само от Магьосник и специализацията... Уау. Я си го направи твърдо число - 50 метра, като се разпространява в конус под 45 градуса (лесно се мери при квадратите на бийното поле).

Щета:30+((МУ/2)+Х)зара шокова щета, където Х е степента на умението певец

БГ: Дори и само 30 шокова щета, това са два хода аванс, а като добавиш и другите зарове... Мисълта ми е, че става дума за масова щета - просто я обяви в твърдо число, като 30 е много добре.

Усложнение: ниво на магията и евентуално психическата устойчивост на опонентите.[/quote]
БГ: Това е специална, зонална магия/умение. Не бих казал, че има нужда от усложнение.


И ето накратко как аз бих променил нещата:
"Екът на камбаната"
Изисквания: Специалист в школа Въздух 12
10 ТР За да се научи

Разход: 10 Умора, независимо от разрешената за хода - т.е. магът може да ползва умората си, дори и да няма 10 ИЗ в началото на хода.

Ефект: Изпят е гръмовен тон който създава внушителна звукова вълна, до разстояние 50 метра. Вълната се разпространява конусообразно под 45 градуса от Певеца/Мага към целта.

Нанася шокова Щета в размер на 30 (при масови битки, може да се приеме, че потърпевшите губят право да извършат действие два хода)

Забележка: Ако героят е развил умението Певец на 12 степен, цената на Камбаната намалява двойно (5 Умора).
Последна промяна от BatGojko на нед юни 04, 2006 10:39 am, променено общо 1 път.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед юни 04, 2006 12:27 am

Мечът ми харесва. Само помисли за по-добро име, тъй като, в крайна сметка не е меч, а каквото магът пожелае. Има нужда от по-гладко описание, но иначе замисълит е много добър. Много странно е решението ти да не е към никоя школа, а да искаш да е общи, пък после да му даваш ниво 3. Няма нужда. Усложнението не е необходимо, нито изискваното МУ - 22 мана и 6 на ход не са за всеки магьосник, така и така. Аз бих го направил "всяка школа", за да не се знае по подразбиране, но иначе бих му оставил нивото ниско - е, това би му мръднало ТД на 8, но пък... Абе вземи му сложи една школа "Древни магии" - нещо като общи заклинания, но забравени с времет - не може да се специализаира в нея. Включва заклинания, които не принадлежат към нито една школа и се влияе само от осноното МУ (баси, измислихме новата школа). В нея ще могат да влизат всякакви "общи", но не "общоизвестни" заклинания. Иначе, ако ползваш сегашните школи, би било удачно да я поставиш в конкретна школа, като аз бих казал, Ред, Светлина, Въздух и Мрак, но идеята ти, май, е да се ползва от всеки маг.
Помисли
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Мнения: 476
Регистриран на: нед фев 06, 2005 8:00 pm
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от lowstef » нед юни 04, 2006 2:37 am

Идеята за меча е добра, даже и името може (според мен) да не се сменя, може пък Аракс да е правил само меч с нея и името да е останало, въпреки че по-късно маговете са се научили да правят всякакви оръжия. Така не е просто "Магическо оръжие", а име и флейвър към нея. Дет се вика, може някой Разказвач да измисли и история на тоя Аракс и да направи мини-куест (едва ли става за цяло приключение) при което героите да намерят (за мага на групата) това "Забравено" заклинание и пътьом да научат историята, което винаги е интересно, чустваш се като част от история, а не просто hack&slash.

ПП КонУсообразно. СпецИАлни. Вилорп как да е, ама батГойко е и писател уж... :wink:
[mod="BatGojko"] А ти си модератор, уж ;) За подобни грешки, можеш и директно дамодерираш, а. За Конуса си прав - явно късният час ми е пречел да мисля и за тези неща, но и без него е възможно да го сгреша в бързането. Виж, ако някъде в моя пост има сгрешено специално... това сначи, че съвсем съм бил заспал.[/mod]
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » нед юни 04, 2006 11:23 am

Идеята наистина беше такава кавато я описа Стефан - Аракс е бил наистина могъщ заклинател, а също и майстор на меча. Затова изтъкавал внушителен по размери и красота меч.

Злите езици твърдят, че се възрогордял толкова, че накрая дори той номожел да понесе тежеста на егото си. Затова сложил край на тления си живот като се наръгал в гърба 14 пъти, закачил си оловно гюле на краката и се матнал от върха на своята кула (20-ти етаж) в бущуфащото море под нея. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » нед юни 04, 2006 1:54 pm

Намесвам се в дискусиите ви, само за да кажа, че ако някой има ДОБРЕ обмислена и БАЛАНСИРАНА магия да ми я праща на ЛС или на hameleon_666@abv.bg Ще я прегледам и може да я включа в Корнуел.

ПП: За сега се обмислят слединте нови мистични (магически, свещени и подобни) школи:

Костна магия
Кръвна магия
(Осбеност на тези две школи е, че изискват специфична сурувина за да действат (съответно кости и кръв), но за сметка на това са малко по-силни от другие школи.)
Сатанински молитви (антипода на Свещеническите, повечето вече пуснати тук!)

Тези е сигурно че ще ги има. Мисля за някаква призователска школа, но не съм обмислил балансирането й. Изобщо иска ми се в Корнуел да има повечко магически школи, така че - давайте.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 12, 2006 10:25 pm

Обща магия 2-то ниво МУ от поне 15 (без бонусите от школите)
Юмрука на Гор
Валидни цели: мага
Цена за свитък: 3+ златни
За запаметяване: 3ТР
Точки мана: 16 за произнасяне и 4 за рунд подръжка
Време на действие: по желание
Разстояние: съседно поле
История и описание: Гор е бил майстор на невъоръжения бой, освен че е бил и велик магьосник, малко противници помнят как как ръцете на мага се обвивали в сиание, а още по малко са можели и да разкажат за това.
След произнасяне на заклинанието атаката на мага с ръка се повишава с МУ/2, а към щетите които нанася стандартно се добавят и МА трайни наранявания. Мага може да пивиши щетата, като за всака +1 точки Трайни наранявания заплаща по 2 ТМ на рунд.
При париране срещу сечащи оръжия (при успешно париране) крайника търпи Щ/2*

ПРимер: Маг с МУ 21 ще има МА 7, ПР 8 и СИ12 атаката му с ръка е 14. Решава да повиши допълнително нанесените щети с 4, в случай че произнесе заклинанието: ще има атака с ръка 14+(МУ/2)=14+10=24, ще нанася 1зар + БЩ трошаща щета + (7+4) трайни наранявания или 1зар +2 трошаща + 11 трайни наранявания при всеки успешен удар. Първоначално ще бъде похарчена 16 мана, а подръжката в случая ще коства 4+(4*2)=4+8=12 мана за рунд.

*в комбинация с Мека Длан, първо щетата се намалява от "специалната атака" и след това от магическото поле.

пп тъкмо набрах 1/4 страница история и накакъв поп ъп ми я затри :(, ако някой се пак се заинтересова ще си дам зор да я набера отново.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пон юни 12, 2006 11:12 pm

МУ/2 е един много силен бонус на атаката с ръка (при интересно ползване със СУ Бой с голи ръце и други подобни, ще се получи нещо неспираемо). Вариант е да се намали този бонус на +МА (което пак не е малко, а и избягва преизчисляване) и да се повиши Поддръжката. Колкото до допълнителната щета, ако я има, то тя в никакъв случай не бива да е трайна -това протичоречи на цялата идея за бой с голи ръце. Дори мечовете не нанасят трайни щети току така, а някакъв си омагьосан юмрук да го прави е абсурдно. Разбирам, че искаш да направиш магьосника универсален боец, но не е нужно. Достатъчно е да си има бонусите от огнени юмруци, за да е добър боец с голи ръце, ако е специализаирал в това...
Като се замисля, заклинанието е по-скоро излишно. Това е убер подобрена версия на огнени юмруци, наличието на която (че е и от същото ниво) прави другата магия излишна... Ммм не, не ми допада идеята - много размива понятието магьосник и боец, а това не е добре. Ако всички архиетипи се слеят в един обобщен образ, не само, че ще имаме безкласова система (каквато А16 е), но и ще имаме напълно идентични герои в света на Магландиум, а това не подобрява играта по никакъв начин.
Дори в момента, заклинанията, които официално присъстват са достатъчни, за да може един добре развит магьосник да се превърне, временно в страховит боец, който да засрами всички нормални войни, но поне това му коства много мана и поне два хода, а с предлаганите нови заклинания това ще се постига само на цената на мана (и то май по-малко). Не е хубаво да има самоцелни заклинания, само защото "би било супер яко". Да, "супер яко" ще е за вашия магьосник, но неговият боен другар, "тъпия войн" би се почувствал страхотно ограбен, когато разбере, че двуръчната му брадва нанася по-слаби щети, а атаката му е мизерна сравнено с тази на хилавия маг до него...
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 05, 2006 2:32 pm

Огнена стрела
Школа: Огън
Ниво: 2
Валидни цели: създание
Цена за свитък:
За запаметяване: 1ТР
Цена: 16 ТМ за произнасяне
Време за деиствие: веднага
Разстояние: МУ метра
Описание: Мага запраща малка топка огън по противника, която нанася (12+(МУ/5)зара) огнена щета.

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » ср юли 05, 2006 2:43 pm

Е ако няма magic missile готов в книгата, кво има ?!
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » ср юли 05, 2006 3:33 pm

Ми, нямаше. Не можах да намеря огнена стрела или нещо подобно, което да не насмита цяла стая.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » ср юли 05, 2006 7:06 pm

Има си достатъчно добър еквивалент - Леден заряд. Това го забрави.
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юли 05, 2006 7:46 pm

Винаги можеш да използваш и Огнен дъх, а е и далеч по ефектно ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 06, 2006 9:59 am

Kid написа:Има си достатъчно добър еквивалент - Леден заряд. Това го забрави.
Аха, стига да не бе от водната школа :roll:

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 06, 2006 4:12 pm

Хам, това е от огнената школа:
Vilorp написа:Винаги можеш да използваш и Огнен дъх, а е и далеч по ефектно ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 06, 2006 4:14 pm

аха, ама все може да не искаш да го правиш, примерно. Може просто да искаш да пернеш някой със заряд от огън, като само му напомниш че си там или може да искаш да си запалиш огън като хората, не с оная мижава искра :) :P

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юли 06, 2006 4:21 pm

Това което си дал ти като "перване" глта половината живот на герой ниско ниво. За "перване" можеш да ползваш магическата стрела, ефтина и ефективна. А огнения дъх ти е идеали за запалване на огън "както трябва". А искрата има за цел за запали сухите дръвца които си донесъл, а не дървената крепостна стена на селото. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
hameleona
Админ
Мнения: 3214
Регистриран на: пет яну 30, 2004 12:09 pm
Местоположение: Somewhere around nothing...

Мнение от hameleona » чет юли 06, 2006 4:35 pm

Е, ами ако искаш да пернеш баш тая стена? Да я подпалиш едно хубаво, без да ти се налага да се приближаваш много-много?

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » чет юли 06, 2006 7:36 pm

Ако можеше да правя 0 ниво магия, супер магическа стрела, със щетите на чука на бога, да удря всички врагове около мен в радиус от 100 метра за 4 мана и нанесената щета да ми се прибавя към кръвта, ако може и перманентно...
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » ср юли 26, 2006 5:58 pm

Лекичко :offtopic:

Къде мога да намеря що за хора/същества са духовниците/псиониците? Това обсъждани СУ-та ли са, шот' не мога да ги намеря?
シャマョツィ

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » ср юли 26, 2006 7:06 pm

Няма подобни СУ в Аксиом16 и Магландиум. За духовници (последователи на богове) сме споменали, но те са по-скоро идеологически образи, а не нови СУ. Има разработки по въпроса, но те са изцяло различна система, която е надграждане над А16 и така и не е довършена.
Псионици пък, въобще не сме обсъждали.
Колкото до различните ефекти магии в школите, идеологията на всяка магическа школа е различна, не е нужно във всяка една да има идентични заклинания. Тогава би било безсмислено разделянето на заклинанията в школи. В Огнената школа се набляга на брутални, стихийни магии, които помитат тлпите, докато водната предлага съвсем различен стил на игра. Именно това е и целта им. Сам обихте загубили, ако набутате всичи "полезни" заклинания в една школа.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 04, 2006 4:47 pm

Понякога се налага да погледнем назад в миналото, за да открием какво ни готви бъдещето, именно поради това магиконските Магове разработили разработили Ярюк - гъста кремава течност в която магат да се видят картини от миналото и настоящето*. За жалост течноста е изключително скъпа, 1 доза (10 мл.) върви по 2-10 сребърника. Също така веднъж използвана (незевисимо от резултата) доза ярюк НЕ може да се използва повторно. Още един недостатък ограничаващ ползването й е "благосклоноста на боговете" - явление при което поне две от луните трябва да са във фаза на пълнолуние или близка до нея. А да, да не забравяме и слабото й разпространение - само в специализирани и добре заредени магически магазини.

Разкриване - 3-то 4-то ниво ако е от някоя школа (но няма идея коя)
Разход: 15 мана + 15 подържка на кратината за рунд (10 секунди)
Усложнение: спрямо фазите на луните от 7 до 20**
Ефект: Разкрива картини от миналото, като колкото е по-голям успеха на заклинанието толкова по ясни са картините в ярюка.

ПРимер: Герой с МА7 се опитва да гадее по ярюк кой е убиеца на префекта Тилонйи, луните са в сравнително благоприятно съотношение - 8 усложнение
7+16 конц+3зара<>16+(3*2)+8 или при среден зар 3л5 това прави 33<>30 - успех 3 - което разкрива случката на местопрестъплението и че убиеца е дребен тип, с доста ловки движения и със зелено наметало.
- при успех под 3: дребен тип с наметало
- при успех над 3: рус елф с белег на брадичката
- при успех над 7: всичко до тук плюс това че от джоба му се подава квитанция за наета стая в едикоясистраноприемница (да речем)

*кой уби Царя, къде скриха златото джуджетата преди да офейкат от пещерата или пък де е в момента информатора който ме пратив тия катакомби пални с немъртви...
** На всеки 15 дни горе долу една от луните е в пълнолуние, тъй че усложнението се определя според нуждите на разказвача ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон сеп 04, 2006 5:21 pm

Интересна идея наистина,но не трябва ли да е в темата "пазар на магически предмети"(все пак е крем това нещо)?
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон сеп 04, 2006 8:38 pm

Ярюката служи само, като проводник на магията (намалява усложнението два пъти) и та като магическа течност може да отиде на пазара, но в случая тук се опитвам да пласирам самата магия за гледане назад във веремпространството. И въпроса ми е как ви се струва като механика (не че съм дало много от механиката де ;)) и кое ниво ще е по-подходящо да се запише, евентуално да кажете и школа*.

*винаги мога да я набутам в древни или общи, но ако се впише в някоя ще е по-добре.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » пон сеп 04, 2006 8:44 pm

Яркюка ~ Кюрая ако не се бъркам. И знам откъде е идеята. Иначе е много яко, и мен винаги много ме е кефило. Но за играчо може да е твърде скъпо :)

Потребителски аватар
Battle_Mage
Работник
Мнения: 97
Регистриран на: вт сеп 27, 2005 12:49 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от Battle_Mage » пон сеп 04, 2006 8:56 pm

Ясно,разбрах.А иначе магията може да се сложи към нова школа-новооткрити.
Изображение

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт сеп 05, 2006 9:22 am

Haron the son of Erb написа:Яркюка ~ Кюрая ако не се бъркам. И знам откъде е идеята. Иначе е много яко, и мен винаги много ме е кефило. Но за играчо може да е твърде скъпо :)
Може да е скъпо понякога, но еко ти помогне да откриеш имането на джуджетата предполагам си струва разхода ;)
Да я направим тогава 2-ро ниво Древни магии (неможе да се специализира в тази школа)?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Haron the son of Erb
Работник
Мнения: 89
Регистриран на: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Местоположение: Майна таун
Контакти:

Мнение от Haron the son of Erb » вт сеп 05, 2006 10:02 am

A 2 или 10 сребърника? Разликата е цяло състояние :). Но имай предвид, че дори и пропадналият пияница и последен бедняк Траксъс може да си я позволи :!:

Потребителски аватар
Alaris
Кадет
Мнения: 235
Регистриран на: пон дек 29, 2003 11:41 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Alaris » вт сеп 05, 2006 10:35 am

2 или 10 в зависимост от това колко се спазариш бре. И разни други фактори(като напримерно колко иска да ти вземе разказвача)
BANG....You dead!! Изображение
No Guts, No Glory
Изображение

Отговори