За възкресението и задгробния живот

Заповядайте в официалния форум на "Аксиом 16" или "Приключение с Меч и Магия". Това е втората българска ролева игра, излязла на пазара в средата на декември 2004 г. Тук можете да задавате своите въпроси за правилата или за светът (Магландия), да пишете своите коментари или да давате вашите предложения.

Модератори: hameleona, Модератори

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пон юни 25, 2007 9:34 pm

Имам въпрос по възкресяващата магия-какво е нужно, за да се възкреси персонаж, по-точно НИП, чиято глава беше отхапана и изплюта от дракон? Ако просто се приложи възкресение, това ще възстанови ли връзката между главата и тялото му?
За протокола отбелязвам, това може да е първият случай на възкресение в моя сесия, повечето опитни магове все си намират по-важна работа!

Още един въпрос е свързан с цената на Способностите и Познанията, която според мен е неоправдано завишена. Повечето СУ, които дават такива бонуси, дават бонус от СУ/2 към повече от едно познание плюс допълнителни бонуси. Според мен намляването на цената в ТР на Способности и Познания наполовина, със закръгляне нагоре, би било е напълно оправдано, но стъпката ще промени сериозно начина на игра с повишаване на социалния и ролеви уклон на развитие на персонажите, така че искам лична консултация от БатГойко!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
dolar
Вречен
Мнения: 453
Регистриран на: чет апр 28, 2005 5:34 pm
Местоположение: Банкя
Контакти:

Мнение от dolar » пон юни 25, 2007 9:54 pm

Относно възкресението мисля, че не би трябвало да е възможно след като има откъсната глава или жизненоважни органи. Трябва да има някакви ограничения иначе хората няма да умират, а ще плащат на маговете да ги съживяват.
Относно Способностите и познанията предлагам консултацията да не е много лична, т.е. не на ЛС а в темата.
Veni, vidi, vici
Skype - intermission644

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пон юни 25, 2007 10:41 pm

Относно главата... тя после е поставена и в контейнер със сол, а тялото е овъглено, но ако се съживи една зомбирана глава може де е интересна тема на приключение.
Относно познанията - аксиом е предвидена като бойна система и затова те не се развиват толкова. Ако обаче им се намали цената двойно това ще вкара дисбаланс във формулите. Примерно търговеца пред който застават героите вместо да си развива Войн, стрелец, и специалист в мечове, ще развива пазарене на 24 вместо на 12 и герои които освен в ролеви сутуации попадат и в бойни или няма да оцеляват или ще бъдат множо жестоко мамени и изпързулвани.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт юни 26, 2007 12:58 am

Тя солта разгражда май.

А иначе - щом е настъпила смърт е твърде вероятно нещо да я е причинило - примерно смъртоносна отрова, от която още да има следи в кръвта, нараняване на вътрешни органи, разпорване на корема, отсичане на ръка и последвало кръвотечене.
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 26, 2007 9:38 am

dolar написа:Относно възкресението мисля, че не би трябвало да е възможно след като има откъсната глава или жизненоважни органи. Трябва да има някакви ограничения иначе хората няма да умират, а ще плащат на маговете да ги съживяват.
Относно Способностите и познанията предлагам консултацията да не е много лична, т.е. не на ЛС а в темата.
Сети се за цените, като премислиш колко мага с такова МУ в точно определена школа има, при това в близката околност. И най-богатите няма да живеят вечно, особено предвид факта, че ако не са умрели от рани, болест или отрова, сещате се, че възкресението не помага особено.
Консултацията може да е всякаква, това не пречи да си кажете мнението.
Vilorp написа:Относно главата... тя после е поставена и в контейнер със сол, а тялото е овъглено, но ако се съживи едно зобирана глава може де е интересна теа на приклячение.

Относно познанията - аксиом е предвидена като бойна система и зато те не се развиват толкова. Ако обаче им се намали цената двойно това ще вкара дисбаланс във формулите. Примерно търговеца пред който застават геройте вместо да си развива Войн, стреле, и специалист в мечове, ще е развив пазарене на 24 вместо на 12 и герой които освен в ролеви сутуации попадат и в бойни или няма да оцеляват или ще бъдат множо жестоко мамени и изпърулвани.
Това е една от възможностите.
От друга страна, никъде в описанието на магията не пише, че има значение как точно е умрял персонажът. Може и с киселина да са го поливали дзен-алхимици, възкресението пак си работи.
Въпросът ми е трябва ли да се използва допълнителна магия, примерно лекуване на тежки рани върху тялото и какви поражения може да има след евентуалното възстановяване, което все пак е само потенциална възможност.

Фактът е, че в момента всеки социален персонаж взема СУ "Лидер" поне на средно ниво, с което повишава няколко СУ-та и получава допълнителни бонуси. Проблемът ми е, че тези бонуси може да са му тотално ненужни и неподходящи за образа, но уменията му са му по-евтини да се получат именно по този начин. Иначе все едно още рядко се вижда войн без допълнително развити умения да се спазари особено успешно със специалист-търговец, но поне ще има възможност да измами обикновен страж.
VORAC написа:Тя солта разгражда май.

А иначе - щом е настъпила смърт е твърде вероятно нещо да я е причинило - примерно смъртоносна отрова, от която още да има следи в кръвта, нараняване на вътрешни органи, разпорване на корема, отсичане на ръка и последвало кръвотечене.
Именно това ми е логиката. Въпреки този несъмнен факт, възкресението работи.
Пита се в какви граници и има ли изобщо такива, според описанието на магията не са предвидени.
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Fobos
Гвардеец
Мнения: 553
Регистриран на: съб дек 16, 2006 4:36 pm

Мнение от Fobos » вт юни 26, 2007 10:12 am

Това за страничните ефекти според мен е опционално. Един мой персонаж така го убиха на бойното поле, после другарчетата му го възкресиха (но възкресяването не лекува тежките рани, за него кастнаха отделна магия) и толкова. Разказвачът не ми е налагал наказания (въпреки че може), но аз се вживях и известно време човечето се разхождаше със замаяна глава, фъфлеше глупости и пишеше с правописни грешки.
После същият персонаж пак го убиха - отрязоха му главата и я хвърлиха в едно блато и другарчетата пак искаха да го възкресяват, но аз забраних. Честите възкресявания би трябвало да са опция само за някой много, много специален герой.

Иначе е интересно ако тялото е разчленено и разхвърляно и от него е намерена само една част (примерно пръст да речем) може ли пак да се възкреси мъртвеца? :lol: И как - пораства му ново тяло от пръста ли?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 26, 2007 10:33 am

Fobos написа:Това за страничните ефекти според мен е опционално.

После същият персонаж пак го убиха - отрязоха му главата и я хвърлиха в едно блато и другарчетата пак искаха да го възкресяват, но аз забраних. Честите възкресявания би трябвало да са опция само за някой много, много специален герой.

Иначе е интересно ако тялото е разчленено и разхвърляно и от него е намерена само една част (примерно пръст да речем) може ли пак да се възкреси мъртвеца? :lol: И как - пораства му ново тяло от пръста ли?
Пределно ясно, но мога да го реша по много, много начини. Точно за това разпитвам БатГойко, той не само познава системата, а и няма лично отношение към пострадалият, за разлика от убиеца му и повечето от останалите от групата:).

Този определено е специален, поне за някои от играчите. Аз като Разказвач не мога да си позволявам пристрастие в никаква посока:).

Това също е под въпрос. Съществува и въпросът с приидобитите след смърта белези, някои хора просто го мразеха този тип:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 26, 2007 1:58 pm

Та тъй. Възкресението работи само ако не е минал определено време от смърта, часове ли дни каквото беше. Възкресяването враща „трупа“ на 1 ТЖ или на -15, не се сещам точно. Но както при живата и мъртвата вода след като събереш всички части на разпарчатосаното тяо, първо трябва да ги закърпиш преди да ги съживиш, защото иначе съживения ще си умре пак, ама в страшни мъки.

За конкретния парсонаж който поначало си е мъртав винаги можеш до прибегнеш до класическата помощ на жреците. Пращтиката е доказала, че срещу скромна сума са съгласни да съживят какво ли не. ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 26, 2007 2:09 pm

Vilorp написа:Та тъй. Възкресението работи само ако не е минал определено време от смърта, часове ли дни каквото беше. Възкресяването враща „трупа“ на 1 ТЖ или на -15, не се сещам точно. Но както при живата и мъртвата вода след като събереш всички части на разпарчатосаното тяо, първо трябва да ги закърпиш преди да ги съживиш, защото иначе съживения ще си умре пак, ама в страшни мъки.

За конкретния парсонаж който поначало си е мъртав винаги можеш до прибегнеш до класическата помощ на жреците. Пращтиката е доказала, че срещу скромна сума са съгласни да съживят какво ли не. ;)
Всъщност помага в рамките на МУ часа, това си го пише. Въпросът е, трябва ли да се кърпи, просто да се допрат частите или да се търси мъртва вода. За момента клоня против последният вариант, понеже практическа разлика между отхапаната глава и сцепената с боздуган не виждам.

Не се заяждай с персонажа на Любо. Освен всичко, ние го занесохме в храм на божество на мрака, за да го възкресяват. Аз по принцип не съм особен фен на възкресяването, но в случая съм склонен да го разреша заради логиката и историята:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт юни 26, 2007 2:31 pm

Предлагам кърпенето/некърпенето да добавя улеснение/усложнение към действието на магьосника (в конкретния случай, да кажем, +8 усл.). Така на теория някой чудодеец ще може да съживи човек едва при наличието на негов пръст (но чак след смъртта на горкия човечец - за да няма клониране), но за всеки средностатистически магьосник да са нужни поне 98,5% от тялото, че и в що-годе приличен за живеене вид.
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 26, 2007 2:44 pm

Всъщност в конкретния случай липсват ~98,5% (разполагате с една разлагаща се глава*)
Та определено за да е жизненоспособно съживеното тяло първо трябва да се закърпи, а усложнението към магията е добра идея, при условие, че липсват части.


[sblock="*за Асен и всеки който го гложди любопитството"]Въпросната твар с откъсната глава нетрябваше ли да стане на прах при откасването на главата й?[/sblock]
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » вт юни 26, 2007 7:00 pm

Vilorp написа:Всъщност в конкретния случай липсват ~98,5% (разполагате с една разлагаща се глава*)
Та определено за да е жизненоспособно съживеното тяло първо трябва да се закърпи, а усложнението към магията е добра идея, при условие, че липсват части.


[sblock="*за Асен и всеки който го гложди любопитството"]Въпросната твар с откъсната глава нетрябваше ли да стане на прах при откасването на главата й?[/sblock]
Тук си в грешка, разполагаме с осолена глава и с тяло. Просто не са на едно и също място, драконът каза, че не е гладен, пък и от всякакви хуманоиди хваща стомашни проблеми!
[sblock="*за Спас и всеки друг, който го гложди любопитството"]Не, няма специфични особености и ако помислиш, ще се сетиш защо, а разговорът продължава на ЛС оттук нататък.[/sblock]
Освен това всички лечебни магии закърпват тялото в няккава степен, това им е целият смисъл. Може да се приеме, че възкресяваето премахва всички несъвместими с жизненаите функции травми, а може да се приеме, че трябва да се възстановява с различна степен на прецизност.
Разбира се, ако не бяха възможни различни тълкувания, просто нямаше да задавам въпроси в тази тема и то конкретно към създателя на системата!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Miro
Биро
Мнения: 1083
Регистриран на: ср юни 23, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от Miro » вт юни 26, 2007 7:53 pm

Fobos написа: Иначе е интересно ако тялото е разчленено и разхвърляно и от него е намерена само една част (примерно пръст да речем) може ли пак да се възкреси мъртвеца? :lol: И как - пораства му ново тяло от пръста ли?
Спомнете си историята за смъртта на Озирис :D
Отишъл принца при царя:
- Изпълних си обещанието, ето главата на дракона! А ще изпълните ли сега вашето?
- Да, ето ръката на принцесата...

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 26, 2007 7:54 pm

То че премахва смъртоносните травми премахва ги, ама ти нали каза че до МУ часа, после бактериите му е****т матерата на трупа и дори маг неможе да го възкреси. Тъй де да го възкреси като такъв какъвто си е бил. Вудото винаги е вариант ;).
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Kid
Гвардеец
Мнения: 626
Регистриран на: пон дек 24, 2001 8:34 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Kid » вт юни 26, 2007 9:38 pm

Аз обикновенно давам избор на играча. Например поставям играча на прага на райските порти и му описвам всяка една от 6-те врати. Преценявам как е живял приживе и ако например е бил лош, зъл и гаден влиза в селенията на Ахра-Ман където той му предлага сделка - да го върне към живот или да не го върне. Реално в същото време жрецитге и магьосниците правят ритуала/магията върху тялото, но решението е на Играча. Възможно е да има наказания или задължения на върнатия към живот или някаква цел например, която играча е длъжен да изпълни. В противен случай... ц ц ц горкия герой ;)
За НПЦ-тата си решавам аз дали искам да бъде възкресен или не. Обикновенно логиката е, че душата на умрелия може да е уморена и да не иска да бъде върнат към живот, а да мине към "следващият цикъл". Така играчите получават и обяснението защо не работи магията/ритуала.

П.С. За повече подробности се обърнете към Vilorp & Blademaster и не помня кой беше 3-я?!
"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът!"
П.С. Най-мразя да ми трият или променят съобщението!

Потребителски аватар
Shamajotsi
Тапака
Мнения: 1664
Регистриран на: ср ное 23, 2005 1:17 pm
Местоположение: Нангияла
Контакти:

Мнение от Shamajotsi » вт юни 26, 2007 11:19 pm

...което подсеща, че въпросът за задгробния живот още е недоизяснен, нали? А иначе какво има зад другите пет врати? Само Ахра-Ман ли дава право на избор? Едва ли, но да питам как виждаш нещата (макар че ако ги виждаш така ще съм малко несъгласен с теб). И последно - той Ахра-Ман като цяло откъде накъде ще раздава такива решения - нали е опандизен?
シャマョツィ

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » вт юни 26, 2007 11:27 pm

Ами всъщност е Евра-Зул който се представя като Ахра-Ман. По подразбиране в момента на титания има само дребногабаритни малки вещаства. Тъй че ако варваш в Ахра-ман (се изправяш прид Евра-Зул, в лицето на лошия), Алфана (някаква месна богиня на плодородието дето си се капичнал, в лицето на доброто*) и свещенния картоф (ам най вероятно повелителя на картиците и слепите кучета, в лицето на непристрастните). Другите 3 врати са само за попълване на бройката =Р.

*В най-общия случай, може и зул да е от добрите ;)
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » ср юни 27, 2007 10:33 am

Възкресяването като магия гарантира следния резултат - прикрепени едно към друго глава и тяло, със съответните вътрешности: мозък, артерии, език, бели дробове, сърце, черва и т.н. Всякакви крайници, слабини, очи, уши, нос и т.н са екстра, която не влиза в гаранционното обслужване. Тоест възкресението гарантира, че обектът ще бъде годен за живот - на 1ТЖ и с функциониращи вътрешности и мозък.

Обаче ако съживяването е направено върху килограм месо, останал след хвърлянето на героя в месомелачката на местния свинекомбинат, то героят ще представлява сляп и глух инвалид без ръце от раменете и крака от таза.... и други работи ще му липсват.... За тях вече се иска друга магия - лечение на тежки рани, която е от школата на водата. Освен ако в партито няма магове на тези две школи, героят за неопределен период от време (докато намерят маг от школата на водата) ще е не просто мъртъв, а безпомощно парче месо с над 90% инвалидност, за което останалите трябва да се грижат.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » ср юни 27, 2007 11:02 am

cherno_slance написа:Възкресяването като магия гарантира следния резултат - прикрепени едно към друго глава и тяло, със съответните вътрешности: мозък, артерии, език, бели дробове, сърце, черва и т.н. Всякакви крайници, слабини, очи, уши, нос и т.н са екстра, която не влиза в гаранционното обслужване. Тоест възкресението гарантира, че обектът ще бъде годен за живот - на 1ТЖ и с функциониращи вътрешности и мозък.

Обаче ако съживяването е направено върху килограм месо, останал след хвърлянето на героя в месомелачката на местния свинекомбинат, то героят ще представлява сляп и глух инвалид без ръце от раменете и крака от таза.... и други работи ще му липсват.... За тях вече се иска друга магия - лечение на тежки рани, която е от школата на водата. Освен ако в партито няма магове на тези две школи, героят за неопределен период от време (докато намерят маг от школата на водата) ще е не просто мъртъв, а безпомощно парче месо с над 90% инвалидност, за което останалите трябва да се грижат.
Очевидно великите умове мислим еднакво, понеже и аз се ориентирах към подобно решение. Още повече, че маг на Водата имаме, дали ще се съгласи на възкресението е друг въпрос:)!
Сега очакваме Бат'Гойко да каже колко канонично е това решение, но ако няма силно негативни отзиви от него, това остава решението за тази седмица:). Разбира се, това е само за тези, които се набъркат в сюжетната линия с възкресението, за някои тя може би не е интересна. За останалите съм развил сюжетната линия с кръчмарският бизнес, включително незаконните му части, ако се набъркат в тях:)!
Впрочем, линиите все едно ще се оплетат по някое време, но това е поради спецификата на някои взети предварително решения, нямах представа, че ще решите да ставате кръчмари на 10-о ниво, но изключително се радвам на идеята ви!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » ср юни 27, 2007 2:11 pm

cherno_slance написа:...Обаче ако съживяването е направено върху килограм месо, останал след хвърлянето на героя в месомелачката на местния свинекомбинат, то героят ще представлява сляп и глух инвалид без ръце от раменете и крака от таза.... и други работи ще му липсват....
В този конкретен случай, „героя“ може да се съживи като „каймен гОлем“ ;). Друг е въпроса, че в разисквания случай нестава въпроса за герой, а за НИП!

А доколко е рационално да си създаваш такива проблими за НИП е съвсем друг въпрос.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Cocaine
Гвардеец
Мнения: 694
Регистриран на: вт окт 07, 2003 10:05 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Cocaine » ср юни 27, 2007 5:26 pm

Shamajotsi написа:...което подсеща, че въпросът за задгробния живот още е недоизяснен, нали? Само Ахра-Ман ли дава право на избор? Едва ли, но да питам как виждаш нещата (макар че ако ги виждаш така ще съм малко несъгласен с теб). И последно - той Ахра-Ман като цяло откъде накъде ще раздава такива решения - нали е опандизен?
Да, недоизяснен е. Аз поне два ъти съм повдигал този въпрос. Проблемът е, че всяка раса в Титаия разчита на различен бог за задгробния живот. Елфите смятат, че отиват при тримата повелители (вечните ловни полета - гори и дивеч), Гигантите - при Северния вятър (нещо като Валхала?), джуджета се състезават с Бона по надпиване, щрахите отиват вероятно буквално на "оня свят", защото надали някой от магландиумските богове би ги приел в своите селения. Най-зле са гоблините - добри или лоши приживе, Ахра-Ман ги очаква :twisted: . Та това са представите, как е в действителност - не занм.
А иначе какво има зад другите пет врати?
Както си личи от една телевизионна реклама, никой не ги е открехвал - защото правилният избор винаги е бутилка бира.
И мълком по речното дъно във дълги редици
ний гоним миража на някаква светла страна.
И в нашите ледни и мътнозелени зеници
гори безнадеждния пламък на жълта луна.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » чет юни 28, 2007 12:30 am

Асен написа:
cherno_slance написа:Възкресяването като магия гарантира следния резултат - прикрепени едно към друго глава и тяло, със съответните вътрешности: мозък, артерии, език, бели дробове, сърце, черва и т.н. Всякакви крайници, слабини, очи, уши, нос и т.н са екстра, която не влиза в гаранционното обслужване. Тоест възкресението гарантира, че обектът ще бъде годен за живот - на 1ТЖ и с функциониращи вътрешности и мозък.

Обаче ако съживяването е направено върху килограм месо, останал след хвърлянето на героя в месомелачката на местния свинекомбинат, то героят ще представлява сляп и глух инвалид без ръце от раменете и крака от таза.... и други работи ще му липсват.... За тях вече се иска друга магия - лечение на тежки рани, която е от школата на водата. Освен ако в партито няма магове на тези две школи, героят за неопределен период от време (докато намерят маг от школата на водата) ще е не просто мъртъв, а безпомощно парче месо с над 90% инвалидност, за което останалите трябва да се грижат.
Очевидно великите умове мислим еднакво, понеже и аз се ориентирах към подобно решение. Още повече, че маг на Водата имаме, дали ще се съгласи на възкресението е друг въпрос:)!
Сега очакваме Бат'Гойко да каже колко канонично е това решение, но ако няма силно негативни отзиви от него, това остава решението за тази седмица:).
Ами решението звучи най-малкото интересно, така че го приемам за правилно. Самото заклинание Възкресение предполага наличие на всички жизненоважни органи и то поне долепени един до друг - това означава, че ако се опре тялото до главата магията би следвало да си свърши работата и то без усложнения. Все пак, дали ще закърпип главата към тялото или ще пренаредиш обратно всички вътрешни органи ми звучи еднакво сложно, но магията си знае работата. Виж странични последствия може да има по преценка на Разказвача. Аз препоръчвам да се обвържат с успеха на заклинанието (ако ИУ то е ясно, че няма да има странични ефекти). След Възкресение всички останали наранявания си остават такива, както преди смъртта и само ЖТ се връщат на 1 -Възкресяването не лекува нито ВЩ нито тежки наранявания.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 28, 2007 9:46 am

Въпроса идва какво правиш ако трайните наранявания са 50 а точките живот на „човека“ 33.
като добавим границата на смърта 33+16= 49.
Та от ук идва и въпроса дали първо нетрябва да се приложи целебна магия на размазаното/изгорено тяло?
Защото да го съживиш на 1 ТЖ, но той да има 50 трайни наранявания си е врсе едно да съживиш първичнаТА супа, която поначало си е жива, ама все пак е супа.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » чет юни 28, 2007 10:10 am

Спасе, става същото, което и когато излекуваш жив човек с много прости магии, а той има Х трайна щета. Въпросната трайна щета продължава да си оказва ефектите, ако няма такива още, може по-лесно да настъпят ако нанесеш още трайна щета в същата област, но ТЖ са максималните и човекът е жив и действа.
Понеже за всеки организъм в първичната супа ще ти трябва по отделна магия, рискуваш да ти свърши маната, а и да я възкресиш, възкресението не прибавя свойства, които не си имал преди, а само възстановява старите, за разлика от нея, въпросният НИП някога беше жив:).
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет юни 28, 2007 10:19 am

Въпросния нип, някога мноого много одавна е бил жив, ама ТН ти намаляват максимума на ТЖ-тата.
Според примера от бумажката:

Герой с живот 45 бива халоса с гьостерица, защото е джудже и е влязал дето нетрябва, в следствие на което получава 10 щети от който 5 са ТН. Живота му пада на 35, а моментния му максимум за ТЖ пада на 40 и докато ненамери кой да му оправи вдлъбнатата глава, респективно счупената ръка (защото това с главата при джуджетата казват било трудно), максималния му живот ще е 40.

Какво става обаче с персонаж чиито максимален живот е -17?
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет юни 28, 2007 10:47 am

Нали за това магията се казва "възкресение", а пък Лечение на Тежки рани е заклинание, което лекува и осакатявания, обезобразявания, липси (на части от организма, получени след нещастия или недоброжелателно отношение към героя) и т.н. и т.н.

Ако ръката е счупена, възкресението няма да я оправи. Но пък ще си на +1 ТЖ - независимо какво е нужно да се изчисли, за да се получи тази плюс +1 ТЖ. Да обясня само, че в четирите крайника общо можеш да имаш 7/6 наранвания спрямо общия ти живот.... но хванатите от самураите нинджи, на които се е прилагало това мъчение, са живеели в състояние на глава плюс корпус (дали са искали да продължат да живеят е друг въпрос).
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Andras
Гвардеец
Мнения: 706
Регистриран на: ср ное 03, 2004 9:48 pm

Мнение от Andras » чет юни 28, 2007 6:52 pm

хванатите от самураите нинджи, на които се е прилагало това мъчение, са живеели в състояние на глава плюс корпус (дали са искали да продължат да живеят е друг въпрос).
Демек?

Потребителски аватар
Асен
Гад със стил
Мнения: 1948
Регистриран на: съб юни 07, 2003 9:20 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от Асен » пет юни 29, 2007 9:15 am

Vilorp написа:Въпросния нип, някога мноого много одавна е бил жив, ама ТН ти намаляват максимума на ТЖ-тата.
Нещо не съм много сигурен в това тълкуване на правилата. Пускам го при общите въпроси и отговори, понеже може да потрябва.
Тъй като обаче правилата за магиите са специални спрямо общите за трайни наранявания, в следващата сесия специалното правило дерогира общото и възкресениетот е възстановява на 1 ТЖ, освен ако дотогава не ме убедите в обратното. В такъв случай, правилото ще бъде за прилагане на Лекуване на тежки рани върху трупа или обвързването му с магьосника с Веригите на Милосърдието, след което може да се прилага възкресяващата магия.
Възниква обаче въпросът, може ли магията да възкреси персонаж, умрял от старост (моето тълкуване казва "твърдо нье"), каква част от тялото на персонажа трябва да е налице в някаква форма и каква форма би могла да попречи на магията? В крайна сметка, възкресяването на изпепелен с огън ми е съмнително, но ще решавам ad hoc, но възкресявяането на частично изяден от Земен дракон персонаж вече ще ви е по-голям проблем:)!
"When I give food to the poor, they call me a saint. When I ask why the poor have no food, they call me a Communist."
-Dom Helder Camara, former Archbishop of Olinda and Recife

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » пет юни 29, 2007 2:55 pm

Vilorp написа: Какво става обаче с персонаж чиито максимален живот е -17?
Такъв персонаж е безвъзрватно мъртъв, така както изглежда.
За да се достигне до подобна ситуация, то значи, персонажът е бил сериозно наранен - паднал е от 30 метрова скала, сдъвкан е бил от дракон и изплют и т.н.
Как следва логиката при заклинанието Възкресяване:
1. Героят се възстановява до 1 ЖТ;
2. Прилага се ефектът на всички други фактори - като например има ли Трайни, Временни и т.н. щети;
3. Вижда се на колко ЖТ е реално героят и ако той е под -16, значи че само за миг вдишва въздух и издъхва отново... Така е, какво да се прави, понякога и героите умират.
Уточнение:
При съживяване със заклинанието Възкресяване няма никакво назание върху максималната Жизненост на героя (или поне не си спомням да има описано такова), но ако героят се съживява по друг начин, може да има и подобни ефекти, които също трябва да се вземат под внимание.
Излишно е да казвам, че герой, който е изгорял до "разпрашаване", определено е понесъл всичко като трайна щета, така че едва ли ще може да бъде съживен. А последното се отнася и за герой попадал в корема на дракон - там най-вероятно е бил добре разложен от смилателните му сокове (магически без съмнение, освен ако не е земен дракон) и едва ли има достатъчна цялост, за да може да се съживи.
И още нещо. Лекуването на Трайни щети може да се прилага и върху мъртъв противник, тъй като реално магията, а не естественоте му сили водят до неговото "закърпване"... естествено трябва да звучи поне малко логически възможно, за да се допусне от Разказвача.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет юни 29, 2007 4:07 pm

BatGojko написа:
Vilorp написа: Какво става обаче с персонаж чиито максимален живот е -17?
Такъв персонаж е безвъзрватно мъртъв, така както изглежда.
За да се достигне до подобна ситуация, то значи, персонажът е бил сериозно наранен - паднал е от 30 метрова скала, сдъвкан е бил от дракон и изплют и т.н.
Аз попринцип съм леко против възкрусяването на този персонаж, защото си е изконно зъл, а и няма далавера, а това което го уби го до веде до:
Отхапана глава зарита в сандък със сол, а тялото е добре обгорено и оставено да съхне на сянка.

Когато героят е на -17 можеби е редно де споменем още нещо или дев неща.
Първо СУ-то воля за живот - което дава още до 12 допълнителен „отрицателен“ живот. На 12-та степен героя умира едва при -28ТЖ.
Втория вариянт е една магия обвързваща душата (не се сещам точното й име сега) която задържа героя „жив“ за извесно време.

бел. Веригите на милосърдието не са целебна магия и невиждам никакъв начин да се приложат с целебна цел.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори