Карти

Фенски допълнения и неща в процес на тестване. Тук всеки би могъл да споделя и най-налудничавите си идеи за играта, за светове и за промени в правилата.

Модератори: hameleona, Модератори

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » чет фев 18, 2010 6:34 pm

По-горе Батугой е споменал, че един сантиметър се равнява на 48 километра (10 сухопътни левги). Наскоро в разговор стигнахме до идеята, че 1 см би могъл да се приравни на 50, максимум до 60 км, но това е теоретичният максимум. Това веднага означава, че ширината на реките и размера на езерата, както са нарисувани, е условен.

Логиката - Ако континентът е твърде малък, с времето ще се претъпче като карта на Хироус. Ако е твърде голям, ще остане полупразен или, което е дори по-лошо, ще стане голям и претъткан с обекти - последното е по-лошо дори от това да е малък и претъпкан. Така че последният замисъл е следния - ако съм разбрал правилно Батугой - Магландиум да бъде около 1 000 км от най-западната, до най-източната точка, съответно Колосът е два пъти по-дълъг от Стара планина. По-прецизните да преценят дали това се постига при мащаб 1 см към 50 км или 1 см към 60 км.

Дългосрочният замисъл е, когато се постигне един оптимално ниво на наситеност с археологически, природни и прочие обекти, въобръжението да се насочи към съседни острови и континенти на Титания. В тази посока на развитие са проектите за островите Хоуп и за един друг остров... Който остана извън официалния сетинг поради несъвместими различия в концепцията за основната раса, населяваща въпросния остров.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » чет фев 18, 2010 9:56 pm

Между другото оказва се че JPG формата неможе да даде точни размери и варира заради резолюцията. Тъй, че когато имам време ще обърна картата в PDF с фиксирани размери.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Потребителски аватар
BatGojko
The Big Boss
Мнения: 2154
Регистриран на: пет яну 04, 2002 8:26 pm
Местоположение: София

Мнение от BatGojko » нед фев 21, 2010 11:19 am

Vilorp написа:И тука минаха 2 години откакто Демондахда каза: във вторник ще се чуем за картите, та и тая тема я повдигам.
А, моля, моля! Минала е само една година - все пак последният пост на Димо е от декември 2008 ;)
А иначе е добре да се обърне картата във фиксиран размер или поне да й се добави мащаб долу, като се отбележи и с чертичка, колко тоно са 10 левги.
"Аксиом16" - правилната система :)
Вземете си 2 GB free space in dropbox (и увеличете моето пространство)
https://www.dropbox.com/referrals/NTExNzQxNzY5

Потребителски аватар
shizziss
Вречен
Мнения: 323
Регистриран на: съб мар 08, 2008 2:08 am
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от shizziss » нед фев 21, 2010 1:30 pm

BatGojko написа:колко тоно са 10 левги.
10 левги WTF, що не 50 километра :roll:
Аксиом 16 "Древна магия на Титания"... Около 1456 година...
Само един Разказвач знае, какво ще стане, ако боговете се върнат, магията удави света, а старите континенти изплуват...
Следва продължение...

cherno_slance
Аша'ман
Мнения: 1333
Регистриран на: вт май 20, 2003 1:45 pm
Местоположение: burgas

Мнение от cherno_slance » пет мар 26, 2010 10:30 am

Казах го в друга тема, да уточня и тук:

Под разстояние между най-източната и най-западната точка на Колоса разбирам разстоянието между двете точки, измерено от мердиан до мердиан - помня, че така ме учеха едно време да се смята - иначе ти трябва конец и линийка всеки път.
Обичта е по – силна от омразата. Сърцето е по – силно от огорчението. Усмивката на душата е по – силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.

Потребителски аватар
Vilorp
Личен Маг На Краля
Мнения: 4252
Регистриран на: пон фев 07, 2005 12:42 pm
Местоположение: Княжево под Копитото
Контакти:

Мнение от Vilorp » пет мар 26, 2010 2:41 pm

То мнинието ми е по скора за тука.
Всичко на тоз грешен свят е относително...
Изображение помогни на форума!
Не се смей на този който прави крачка назад, защото може да се засилва !!!
А, да: татко съм.

Отговори